Ogłoszenia parafialne 15. 10. 2017

  1. Zapraszamy do udziału w katechezach neokatechumenalnych dla dorosłych, przypominamy – w poniedziałki i czwartki o 19.15. We środę natomiast kurs Alfa.
  1. W kancelarii przyjmujemy nazwiska zmarłych do ogłoszenia w wypominkach listopadowych i całorocznych. Karteczki do wpisania imion można wziąć przy wyjściu z kościoła.
  1. W najbliższy weekend zbiórka makulatury na misje. Zachęcamy, by się włączyć w akcję, zwłaszcza, że przyszła niedziela to niedziela misyjna. Kościół obchodzi wtedy Światowy Dzień Misyjny. Taca będzie więc przeznaczona na misje.
  1. Za tydzień 22 X w naszej parafii odpust św. Jana Pawła II. Poprzedzi go 40godzinne nabożeństwo z adoracją od piątku od godziny 15.00, nabożeństwami, katechezami i dwoma wieczornymi czuwaniami papieskimi w piątek i sobotę. Zachęcamy do przygotowania się do świętowania przez udział w adoracji i przyjęcie sakramentu pokuty. Będzie możliwość adoracji w ciągu dnia, a także w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Centralne obchody będą w niedzielę – Msza św. o 11.30, po Mszy zajęcia dla dzieci w namiocie. Nie będzie Mszy św. o 13.00. O 16.00 uroczyste spotkanie, na które jesteśmy zaproszeni wszyscy. O 16.30 przyjedzie na to spotkanie ks.kardynał Kazimierz Nycz. Jak zwykle w uroczystości papieskie w naszej parafii będą też kremówki.
  1. Zapraszamy również na panel, który organizuje nasza parafia w Urzędzie Dzielnicy w sobotę przed odpustem. Panel z cyklu „Jan Paweł II – nasze dziedzictwo narodowe” nt. „Korzenie duchowości św. Jana Pawła II” , poprowadzi ks. Sławek, a wezmą w nim udział: prof. Andrzej Zieliński, red. Krzysztof Gołębiowski z KAI, dr. Teresa Mazan z Centrum Myśli św. Jana Pawła II. W trakcie spotkania Katarzyna Łaniewska recytować będzie poezje JP2. Spotkanie w Ratuszu, Górczewska róg Powstańców Śląskich, sala jest na parterze. Sobota 21.10 godzina 16.00.
  2. Jutro wraca nasza pielgrzymka z Fatimy i Santiago de Compostela. Pielgrzymi jako dar przywiozą ze sobą figurkę Matki Bożej Fatimskiej, którą chcemy ustawić w grocie, ustawionej przy kaplicy. Grotę chcemy zrobić w sobotę, tak aby każda rodzina mogła przynieść swój kamień na grotę, najlepiej taki duży okrągły z rzeki, ale mogą być i inne. W ten sposób grota będzie dziełem nas wszystkich.