39. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża

39 lat temu,16 października 1978 roku, kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Miał 58 lat. Został wybrany w ósmym głosowaniu, większością 99 głosów, spośród 111 uczestników konklawe. Przesłaniem jego wyjątkowego pontyfikatu były słowa: „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”.
 
Wszystkich, którzy pamiętają ten dzień i tych, których jeszcze może na świecie wtedy nie było zapraszamy już teraz na uroczystości odpustowe w naszej parafii. Przygotowania zaczynamy 40godzinnym nabożeństwem z adoracją od piątku od godziny 15.00, nabożeństwami, katechezami i dwoma wieczornymi czuwaniami papieskimi w piątek i sobotę. Zachęcamy do przygotowania się do świętowania przez udział w adoracji i przyjęcie sakramentu pokuty. Będzie możliwość adoracji w ciągu dnia, a także w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Centralne obchody będą w niedzielę – Msza św. o 11.30, po Mszy zajęcia dla dzieci w namiocie. Nie będzie Mszy św. o 13.00. O 16.00 uroczyste spotkanie, na które jesteśmy zaproszeni wszyscy. O 16.30 przyjedzie na to spotkanie ks.kardynał Kazimierz Nycz. Jak zwykle w uroczystości papieskie w naszej parafii będą też kremówki.