Trasa S7

Tylko do środy 25 października można zgłosić opinię do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie trasy S7.

W dniu 18.10.2017 r. Zarząd Dzielnicy Bemowo jednogłośnie zatwierdził uchwałę, w której kategorycznie sprzeciwia się budowie trasy S7 w wariancie przechodzącym przez Bemowo. Dziękujemy za to radnym i zarządowi Dzielnicy. Szkoda tylko, że to niewiele daje, z władzami samorządowymi nikt z decydentów się specjalnie nie liczy.

To co na dzisiaj może skutecznie zablokować rekomendowany przez GDDKiA projekt budowy trasy S7 przez Bemowo to decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Może ona nie wydać zgody środowiskowej i wtedy projekt trafia do kosza. Przed wydaniem decyzji środowiskowej przez RDOŚ mają miejsce konsultacje społeczne. Zostały one ogłoszone przez RDOŚ 25 września, ale realnie dowiedzieliśmy się o nich dopiero w zeszłym tygodniu. Trwają tylko do 25 października br.

Na decyzję środowiskową mają jednak wpływ mieszkańcy Bemowa, którzy nie chcą budowy trasy, a potem hałasu, przejeżdżających tysięcy TIR-ów, korków, spalin, które najbardziej zaszkodzą dzieciom – wyloty tunelów wypadają przy szkołach na Andriollego i nieopodal Zachodzącego Słońca, a rury wentylacyjne przy boisku szkoły na Oławskiej, w sumie to około 3 tys. dzieci. No i tak się składa, że ci, których najbardziej to wszystko dotknie, należą w większości do naszej parafii, którą w dodatku trasa przetnie pośrodku powodując sporo problemów.

Szczegóły na http://jp2.warszawa.pl/index.php/trasa-s7/

Wzór wniosku: Wniosek dla wszystkich

Wzór wniosku dla rodzin z dziećmi: Wniosek dla rodzin z dziećmi

Jeden Wniosek liczy się jako jeden głos.