Ogłoszenia parafialne 05.11.2017

Dziś niedziela inwestycyjna. Wszystkim dobroczyńcom serdeczne Bóg zapłać. W tym tygodniu przekazaliśmy budynek do użytkowania, zaczynamy kolejne prace wykończeniowe w kaplicy, czekając na projekt kościoła i przedszkola.

Wraz z naszym Duszpasterstwem Ludzi Starszych „Klubu Symeona i Anny” oraz grupą młodszych osób z „Ja Jestem” chcemy rozpocząć odwiedzanie ludzi starszych w ich domach. W naszej parafii ludzie starsi są najbardziej zmarginalizowaną częścią naszej wspólnoty parafialnej. Niejednokrotnie są oni samotni, bo rodzina mieszka daleko, często bez perspektyw, zdarza się, że są w depresji i nie chodzą do kościoła, bądź całkiem zwątpili w Boga. Wysłannicy będą odwiedzać seniorów w parach – jedna osoba starsza i jedna młodsza, żeby głosić im, że Bóg ich kocha, wspólnota parafialna też ich kocha i nie są sami. Dalej będziemy widzieli, w czym można im pomóc duchowo i po prostu po ludzku. Odwiedzimy wszystkich z którymi nawiązaliśmy kontakt w czasie wizyt duszpasterskich. W tym tygodniu wysłannicy będą na osiedlu Wolfkego w najbliższą sobotę od 10.00 rano do godzin popołudniowych. Będą mieli identyfikatory, żeby było wiadomo, że to nie Świadkowie Jehowy, czy oszuści „na wnuczka”. Prosimy tez całą naszą wspólnotę parafialną o pomoc:

  1. Bezpośrednią – może Duch Święty i w Tobie wzbudza chęć udziału w tym posłaniu. Jeśli tak, nie obawiaj się, że nie dasz sobie rady. W tym celu będą spotkania – pierwsze we wtorek o 19.00. Na tym spotkaniu po modlitwie będzie katecheza i warsztaty, żeby każdy wiedział, z czym idzie i po co, oraz co mamy do przekazania, co mówić. Będzie też Wam towarzyszył sam Jezus Zmartwychwstały w którego imię idziecie, nie zabraknie Ci słów.
  2. Modlitewną – otoczmy modlitwą to dzieło.
  3. Kontaktami – jeśli macie starszych sąsiadów, którzy nie wpuszczają księdza po kolędzie, dajcie nam ich namiary.

 

Rozpoczynamy również spotkania duszpasterstwa kobiet „Dwie perły” (Jedna perła to Maryja, a druga perła to Ty – nasza kochana parafianko). Będą one się odbywały co 3 tygodnie, chyba, że potem zechcecie częściej. Pierwsze z nich odbędzie się w piątek 10.11 o godz. 19.30. Zapraszamy.

W sobotę Dzień Niepodległości. U nas Msza św. za Ojczyznę o godzinie 18.30, ale centralne obchody będą w Świątyni Opatrzności Bożej – o 9:00 uroczysta Msza św. z udziałem biskupów i różnych VIP-ów, oraz o 20.00 koncert. Na te uroczystości potrzebne są zaproszenia, które można wziąć u nas w kancelarii po Mszy św.

Za tydzień dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym, zbiórka do puszek na chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

We czwartek Msza św. o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przeniesiona z ubiegłego tygodnia.

Można dziś złożyć podpisy pod projektem ustawy przeciwko aborcji dzieci z wadami genetycznymi lub innymi chorobami (ogłaszaliśmy tydzień temu). Jeśli ktoś nie ma ze sobą dowodu i nie pamięta numeru PESEL, niech wpisze na marginesie swój telefon, ktoś potem do niego zadzwoni, żeby uzupełnić wymagane dane.

Wszystkich, którzy uczestniczyli w katechezach zapraszamy na kontynuację po przerwie świątecznej w poniedziałek o 19.30.