Ogłoszenia parafialne, 16. 12. 2017

Rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Będą się one odbywały od poniedziałku do środy: rano po roratach 7.15, wieczorem 18.30 nauka, 19:00 Msza, 19.30 nauka. Młodzież będzie miała nauki w poniedziałek o 17.30, dzieci we środę 17.30.

Spowiedź przedświąteczna w tygodniu: w czasie Mszy Świętych, nauk rekolekcyjnych, a w piątek od 17:00 w czasie adoracji aż do ostatniego penitenta. W pierwszy dzień świąt nie ma spowiedzi.

Wigilia wypada w najbliższą niedzielę, więc nie będzie Mszy o 19 i 21, za to będzie dodatkowa Msza o 15:00. Prosimy o kontakt parafian którzy prosili o Mszę w ich intencji o 19:00. Pasterka o północy. Na godzinę przed Pasterką zaczynamy śpiewać kolędy, zapraszamy do wspólnego wielbienia narodzin Pana Jezusa.

W 1 i 2 dzień świąt porządek Mszy św. niedzielny.

 

Przed wyjściem są opłatki, poświęcone, za co łaska, oraz woda święcona na kolędę i święta gratis.

Sprzedaż choinek: sprzedaje ten sam parafianin, co w ubiegłym roku, były dobre opinie na jego temat.

Jest jeszcze dużo wolnych intencji na przyszły tydzień

Kolęda w tym tygodniu jest tylko we czwartek – Księcia Bolesława 5A i 5B.

 

Już jesteśmy po przekazaniu budynku do użytkowania, więc na nowo robimy różne rzeczy. Jak wam się podoba nowy „parkiet”? Tak naprawdę to taka wykładzina. Zakończyliśmy również malowanie ikony. Trochę kosztuje, bo to oryginalne  złoto – prosimy nie obskrobywać, nie warto, bo to cienka warstwa. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć we współpłatności za ikonę, nazwiska większych sponsorów starodawnym zwyczajem kościelnym umieścimy na rzeczy pamiątkę z tyłu ikony na tabliczce pamiątkowej.