Ogłoszenia parafialne 11. 02. 2018

Przy wejściu jest specjalny pojemnik na zeszłoroczne palmy. Popiołem z ich spalenia posypujemy głowy na Środę Popielcową.

W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową o godzinie 7.00; 18.30 i 20.00. Wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły (tego dnia tylko jeden z posiłków do syta).

W Wielkim Poście w tym roku Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o 17.30, dla dorosłych po Mszy wieczornej. Gorzkie Żale w niedzielę o 18.15.
Rekolekcje wielkopostne będą 19-21 marca, a dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych w dniach 4-6 marca.

W bieżącym roku duszpasterskim modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych rozpocznie się tradycyjnie w Środę Popielcową (14 lutego), w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, a zakończy w Niedzielę Palmową (25 marca) w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na warszawskim Ursynowie.

Za tydzień rozpoczynamy kolejną edycję katechez neokatechumenalnych, to przepowiadanie Dobrej Nowiny pomaga nam w innym spojrzeniu na nasze życie, znalezieniu odpowiedzi na trudne życiowe pytania i w odkryciu nowej perspektywy i nadziei.

Ukazał się nowy numer naszej gazetki, z kalendarium i tekstami na Wielki Post. Jest tam też opis ikony Chrystusa znad ołtarza. Przy okazji informujemy, że w jednej z sal na zapleczu powstaje już kolejna ikona, niebawem też zobaczymy nowe stacje Drogi krzyżowej.