Ogłoszenia parafialne 04.03.2018

Dziś taca inwestycyjna. Dziękujemy wszystkim hojnym darczyńcom.

Jak zwykle przy tej okazji update na tematy budowlane. Otrzymaliśmy już pierwsze części projektu z Włoch i aktualnie dyskutujemy nad nimi, żeby tak zrobić, jak nam odpowiada. Wywiesiliśmy, jak ktoś chce, może zgłaszać swoje uwagi.

Pracujemy nad przedszkolem, są już zrobione panele ścienne i robimy aktualnie dźwigary i więźbę dachową. Tym niemniej spowalnia nas kwestia uzyskania kredytu – ponieważ nie możemy zaczynać wcześniej, więc rozpoczniemy budowę dopiero wtedy, kiedy będą spełnione wszystkie procedury, których wymaga bank, m. in. musimy założyć spółkę celową, masa papierów do wypełniania, itp. Na szczęście mamy dużą pomoc od parafian, którzy są profesjonalistami w zakresie księgowości, bankowości podatków itp. No i nie zależy nam aż tak bardzo na czasie .

Trwają katechezy, w tym tygodniu są te najważniejsze, wyjaśniające, dlaczego chrześcijaństwo jest Dobrą Nowiną i jak bez większego wysiłku można poprawić jakość swojego życia, małżeństwa i innych relacji. Będą one w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godzinie 19.15.

Dziś rozpoczynają się również rekolekcje dla rodzin dzieci I Komunijnych, Mszą o 16.30. Jutro i pojutrze o 19.15 nauki rekolekcyjne.

W piątek 9 marca o 20.00 (po wieczornej Drodze Krzyżowej) obędzie się czuwanie z adoracją Krzyża prowadzone przez nasze scholę z niedzielnych mszy wieczornych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Będzie też możliwość spowiedzi.

Za tydzień zamiast Gorzkich Żali będzie o godzinie 17.00 na spektakl audiowizualny diaporamy Kalwaria Życia autorstwa Mariana Rynkiewicza. W diaporamie biorą udział m.in. aktorzy Halina Winiarska, Jerzy Kiszkis, Dariusz Biernacki, Janusz Horodniczy Jan Kierdelewicz oraz inni. W diaporamie występuje Chór Warszawskiej Izby Lekarskiej Medicantus pod dyrekcją Beaty Herman. Za diaporamę MIRIAM Marian Rynkiewicz zdobył I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich i Programów Multimedialnych. Szczegóły wiszą na ogłoszeniach.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej 20-28.04.