Mężczyźni JP2

1 maja to idealny dzień, żeby o nich napisać. Wspominamy dziś św. Józefa, a cały maj jest miesiącem “maryjnym”. Oboje – razem z Janem Pawłem II oczywiście – oni wybrali sobie za partonów. Posłuchajcie o Mężczyznach JP2!
 
Mężczyźni Św. Jana Pawła II to katolicka wspólnota mężczyzn która powstała w naszej parafii w listopadzie 2017 roku. Łączy ona mężczyzn i ojców, którzy czują potrzebę pogłębiania swojej wiary aby odważnie i odpowiedzialnie chronić swoje rodziny tu na ziemi i na wieczność.
 
Naszym głównym celem jest pogłębiona formacja męskiej duchowości, a naszą główną intencją abyśmy my sami oraz jak najwięcej osób z naszego otoczenia trafiło ostatecznie i jak najprostszą drogą do Niebieskiej Ojczyzny. Naszym opiekunem jest Św. Jan Paweł II, który jest także patronem naszej parafii i który w swoim nauczaniu kładł duży nacisk na życie społeczne i rodzinne, podkreślając bardzo ważną w nim rolę mężczyzn, mężów i ojców.
 
Naszym wzorem jest Św. Józef – ziemski opiekun naszego Pana Jezusa Chrystusa i Jego Niepokalanej Matki. Pragniemy aby nasze rodziny wzrastały na wzór Świętej Rodziny i coraz bardziej się kochały na wzór Trójcy Świętej.
 
Pragniemy być lepszymi mężami dla swoich żon i lepszymi ojcami dla naszych dzieci, aby skutecznie przekazywać im wartości które są dla nas najważniejsze, a które niestety często są wypaczane w tzw. głównym przekazie medialnym.
 
Chcemy także tworzyć świeckie środowisko katolickie w naszej parafii, abyśmy mieli poczucie, że w coraz bardziej zlaicyzowanym świecie nie jesteśmy sami. Aby dzięki wspólnocie żaden z nas nie miał poczucia że jest dinozaurem, czy też ostatnim Mohikaninem, ale że jest nas więcej i że możemy na siebie liczyć.
 
Naszym opiekunem duchowym jest Ks. Proboszcz Sławomir Abramowski, który jak do tej pory był obecny na wszystkich naszych spotkaniach, głosząc dla nas krótkie konferencje na wybrane tematy związane z wiarą w kontekście męskości.
 
Każde nasze spotkanie rozpoczynamy krótką modlitwą Różańcową, aby Matka nasza i naszego Pana prowadziła nas po ścieżkach wiary. Bo czym jest prawdziwe chrześcijaństwo, jeżeli nie drogą do Boga Ojca, przez Jezusa Chrystusa, w Duchu Świętym, z Maryją?
 
Zapraszamy na nasze spotkania. Najbliższe odbędzie się w niedzielę 13. maja o 20:00.
 
Jan