Ogłoszenia parafialne 10 czerwca 2018 roku.

Prosimy o modlitwę! We wtorek, we wspomnienie męczenników archidiecezji warszawskiej z okresu wojny – 12. czerwca – o godzinie 19:00 pomódlmy się dziesiątką różańca w intencji ukończenia dzieł ważnych dla naszej wspólnoty parafialnej: uzyskania pozwolenia na budowę kościoła i otwarcia przedszkola.

We wtorek o 9.00 wyjazd rekolekcyjno – wypoczynkowy na półtora dnia z naszymi parafianami 60+ do Brańszczyka. Organizuje Klub Symeona i Anny. To piękna okolica nad Bugiem, godzina jazdy od nas, mieszkania na parterze, dobre warunki, tak, żeby nasi seniorzy mogli się czuć bezpieczni i zadowoleni. Organizujemy dojazd samochodami. Koszt dojazdu, noclegu i czterech posiłków około 90 zł. Przy okazji, jeśli jest ktoś z wolnym samochodem i mógłby pomóc w dowózce we wtorek rano 0 9.0 i we środę około 14-15, byłaby to duża pomoc.

We czwartek Msza św. za wstawiennictwem św. JP2 o uzdrowienie. Po tym roku, kiedy sprawujemy te Msze św. najwięcej uzdrowień stanowią te, które dotyczą rodzin, dzieci itp. Aczkolwiek zdarzały się również cuda uzdrowień z chorób, m.in. nowotworów itp., to JP2 szczególnie błogosławi rodziny z problemami zajścia w ciążę, pomaga też w innych problemach małżeńskich. I to by się zgadzało z faktem, że JP2 jest patronem rodziny.

W poniedziałek za tydzień 18.06 Bierzmowanie o 18.30. W związku z tym bierzmanci mają spotkania przygotowania bezpośredniego do Sakramentu w sobotę o 11.30 i w poniedziałek o 17.00, to ostatnie ze świadkami, a spowiedź w piątek wieczór i sobota rano o 11.00, przed próbą. Do naszych Bierzmantów nie mamy zastrzeżeń, bo są dobrze przygotowani, ale w związku z doświadczeniem z lat ubiegłych oświadczamy jasno i wyraźnie, że świadkowie źle ubrani, lub nie umiejący się zachować w kościele będą bezlitośnie wyrzucani. Następne Bierzmowanie za rok, więc będzie czas na znalezienie lepszych świadków. Źle zachowujący się znaczy żujący gumę, przeszkadzający w liturgii itp. Źle ubrani znaczy kobiety w krótkim mini, mężczyźni w krótkich spodniach. Aczkolwiek na poprzednim Bierzmowaniu ks. Sławek pożyczył jednemu ze świadków własne długie spodnie, to ostatnio trochę przytył, więc teraz nie ma co na to liczyć.