Ogłoszenia parafialne 2. grudnia 2018

Dziś:

 • Niedziela inwestycyjna. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim hojnym darczyńcom.
  Update budowlany: jak widzicie, dom parafialny już działa pełną parą, odbywają się rozmaite spotkania wspólnot, grup, wolontariuszy, warsztaty itp. Przedszkole już ruszyło, na razie jako ośrodek edukacyjny, jeszcze przebijamy się przez rozmaite procedury administracyjne. Tym niemniej mamy już jedną grupę dzieci, od stycznia będziemy ogłaszali nowy nabór do kolejnej. Przedszkole „Jan Pawełek” jest nasze parafialne, katolickie.

Jeśli chodzi o budowę kościoła, to mamy już projekt koncepcyjny, teraz będziemy robić projekt budowlany. I w związku z tym, że chcemy już na przyszły rok ruszać z budową, a to jest bardzo duża inwestycja, chcemy zabrać się do niej zgodnie z Ewangelią. „Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? Inaczej, gdyby założył fundament, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: “Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć”. Tak więc zapraszam naszych parafian, którzy znają się na architekturze, procesie budowlanym, lub maja znajomości w tym środowisku itp., albo po prostu są zainteresowani, na najbliższą niedzielę: o 17.00 zrobimy naradę budowlaną. Zgodnie z Ewangelią zanim się zacznie, trzeba zaplanować całą inwestycję, ocenić koszty, rozłożyć na etapy, z kosztorysami do poszczególnych etapów, trzeba też będzie znaleźć ludzi, którzy znają się na ofertach, konkursach i w ogóle procesie inwestycyjnym. Zapraszamy zatem na tę naradę wszystkich chętnych, wdzięcznych Bogu za nową parafię budowlańców i znających się na finansowaniu budowy. Każdy głos jest ważny, bo księża znają się raczej na spowiadaniu i Biblii, a to inni są specjalistami i mają dobre pomysły i znajomości. Tak więc w najbliższą niedzielę o 17.00 narada budowlana i modlimy się o mądrość i męstwo.

 • Mikołajki o 15.30. Zapraszamy wszystkie rodziny, będą nie tylko prezenty dla dzieci, ale będzie to cała impreza.
 • Na kiermaszu działają Rodziny JP2. Można kupić wieńce adwentowe i inne rzeczy.
 • Potrzebujemy osób chętnych do włączenia się w działania naszej Rady Medialnej. Rada wydaje gazetkę, prowadzi parafialny profil na FB, aktualizuje stronę www. Szczególnie poszukujemy grafików, którzy pomogliby przy składzie naszej gazetki parafialnej, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Prosimy o kontaktowanie się z księdzem Darkiem.

 

W tygodniu:

 • W poniedziałek Msza wypominkowa o 18.30
 • Pierwszy piątek, chorzy, spowiadamy do upadłego i proszę potem nie mówić o upadłych księżach.
 • W sobotę XII uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny:
  • o 12:00 Godzina Łaski: godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Różaniec Radosne, Litania Loretańska (albo inna o Niepokalanym Poczęciu), Akt Zawierzenia się MB., Te Deum.
  • Msza św. z duchowa adopcją o 17.00
 • W niedzielę taca na WM Seminarium Duchowne.

 

W Adwencie:

 • Będą Roraty codziennie o 6.30. Dzieci będą miały roraty poranne w piątek, nocne we wtorek o 17.30, młodzież we środę rano, po porannych roratach dzieci i młodzieży będzie dla nich kakao i pączki, serdecznie dziękujemy za ubiegłotygodniową zbiórkę.
 • Będzie też Matka Boska nawiedzająca nasze domy, po każdych roratach jedna rodzina będzie zabierać figurkę brzemiennej Jezusem MB do domu. Poświęcimy ją na Mszy o 10.00
 • Rekolekcje Adwentowe:
  • parafialne będą poświęcone uzależnieniom, bo każdy z nas ma w rodzinie kogoś uzależnionego od 17 do 19 XII. Dla uczestniczących w wieczornych rekolekcjach będzie opieka do dzieci.
  • dla rodzin I Komunijnych: weekend 15 i 16 XII o 16.00
  • dla dzieci: przedszkolnych 17.XII, starszych 18 i 19.XII
  • dla młodzieży: 13 – 14.XII

Szczegóły podamy w niedzielę przed.

 

Zaczynamy kolędę.

W czasie kolędy kancelaria będzie czynna we wtorki 16.30-18, środy 9-10 i soboty 8-9. Mniejsze sprawy można załatwiać po Mszach św. w dni powszednie. Będziemy informować o kolędzie w ogłoszeniach parafialnych, mailowo i przez wywieszki na klatkach. W najbliższym tygodniu osiedle Osmańczyka:

poniedziałek: blok 28, klatki I-VI;

wtorek 28,VII-XI;

środa 22,I-III;

czwartek 22,IV-V;

piątek 22,VI-IX.