Ogłoszenia parafialne 10.03.2019

W środę 13.03 Święto papieskie i 6 rocznica wyboru Franciszka na stolicę Piotrową, oraz 100 lecie powstania Konferencji Episkopatu Polski i nawiązaniu pełnej relacji dyplomatycznej naszego kraju ze Stolicą Apostolską po odzyskaniu niepodległości.  Z tej okazji w świątyni Opatrzności Bożej Msza o 17.30, zapraszamy chętnych do delegacji naszej parafii.

Trwają katechezy, we wtorki i czwartki po Mszy wieczornej, jesteśmy w fazie głoszenia Dobrej Nowiny. Wiara rodzi się ze słuchania, w Wielkim Poście to szczególnie ważne, zapraszamy.

W najbliższy czwartek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

W piątek po Mszy wieczornej w ramach cyklu „Chwała wieczorową porą” Droga Krzyżowa, a po niej adoracja z uwielbieniem.

Za tydzień spotkanie porekolekcyjne nt. uzależnień o 17.00

 

Kolęda: zakończyliśmy! obeszliśmy w tym sezonie całą parafie, teraz jeszcze tylko dogrywkowo odwiedzamy pojedyncze rodziny. W naszej parafii jest około 5700 mieszkań. Utożsamia się z parafią około 55% mieszkańców. W tym sezonie przyjęło nas po kolędzie 36%, otworzono nam drzwi w ponad 2 tys. mieszkań.

Procentowo najwięcej z bloków (bo najwięcej, 80% przyjęło nas na Obrońców Tobruku 20a, ale ten dom ma tylko 5 mieszkań) przyjęło nas:

  1. Mistrzostwo parafii w tym roku zdobyli mieszkańcy Wolfkego 12,
  2. Wicemistrzostwo ex-equo: Obrońców Tobruku 32 i Wolfkego 12A,
  3. Brąz, też po równo: Widawska 11 i Widawska 25.

W tym sezonie jeszcze nie klasyfikowaliśmy Waldorffa, bo spora część mieszkań tam jeszcze nie oddana do użytkowania.

 

Wracamy do godzin normalności kancelarii: poniedziałek 19:30 do 20:30 Manuel, Wtorek 16.30-18.00 ks. Sławek, Środa rano od 9:00 do 10:00 ks. Darek, drobne spray typu zaświadczenia i intencje po wieczornych Mszach.

Wracamy też do dyżuru codziennej spowiedzi od 18:00 do 19:00 –  poniedziałek Piotr, wtorek: Manuel, środa Sławek, czwartek: Darek, piątek Leszek.

 

Serdeczne dzięki wszystkim, którzy wczoraj pomagali w wiosennych porządkach wokół kaplicy.

 

Prośba od katechetów, żeby zgłaszać dzieci z naszej parafii, które nie chodzą do szkół na terenie naszej parafii na rocznicę I Komunii św., która będzie miała miejsce 26 maja, do s. Zefiryny, albo w zakrystii.

 

W dniach 29-31 marca, w weekend, przy naszej parafii odbędzie się kurs NOWE ZYCIE organizowany przez naszą wspólnotę EFFATHA LE MASHIAH. Kurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, pragnących żywej i osobistej relacji z Bogiem. Zapraszamy zarówno tych, którzy chcą rozpalić swoją wiarę, jak i tych, którzy Boga dotąd nie poznali. Zapewniamy, że warto poświęcić ten weekend, aby w mocy Ducha Świętego zacząć nowe, owocne  życie z miłosiernym Ojcem. Zapisy na kurs są na stronie http://effathabemowo.pl lub po Mszach Świętych u księdza Darka Grzywy. Serdecznie zapraszamy wraz ze wspólnotą EFFATHA.