Ogłoszenia parafialne 24 marca 2019

  • Trwają katechezy teraz wchodzimy w fazę wyjaśniającą, jak Bóg mówi do nas przez Pismo Święte, tak by można było w ten sposób wchodzić w głębszy dialog z Nim. Zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczyli w tej edycji nawet krótko. Wtorek i czwartek o 19.15
  • W dniach 29-31 marca, w weekend, przy naszej parafii odbędzie się kurs NOWE ZYCIE. Zapisy na kurs są u księdza Darka Grzywy. Serdecznie zapraszamy wraz ze wspólnotą EFFATHA.
  • Zbieramy na kwiaty do Grobu Pańskiego, powiesiliśmy nową skrzynkę na kwiaty przy wyjściu po lewej.
  • Rekolekcje wielkopostne będą miały miejsce za dwa tygodnie. W niedziele7.04 ogłoszenie, a w następne dni będą głoszone nauki. Temat, zgodnie z zapotrzebowaniem ustalonym na naradzie jesiennej: „Pieniądz w życiu chrześcijanina”.

 

  • Rusza kampania finansowa, dzisiaj rozpoczynamy pierwszy jej etap. Jak wiecie, planujemy budowę kościoła z centrum Jana Pawła II i plebanią. Budowa kościoła to dla naszej parafii wyzwanie zarówno organizacyjne, jak i finansowe. Mamy już projekt tzw. koncepcyjny. Najbliższym krokiem milowym jest stworzenie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę. Obecnie jesteśmy na etapie konkursu i wyboru najkorzystniejszej oferty.

Jesteśmy jedną rodziną, która buduje własny dom, zatem chcielibyśmy pełnej transparentności kosztów i wydatków. Otworzyliśmy specjalne konto i będziemy dzielić się z Wami informacjami o postępie prac i zebranych środkach, tak jak mamy to w zwyczaju czynić po każdej tacy inwestycyjnej. Szacowany koszt budowy samego kościoła wynosi paręnaście milionów złotych, pozostałe budynki to dodatkowe kilka milionów złotych. Aktualnie w kasie parafii po zakończeniu inwestycji budowy przedszkola w efekcie tac inwestycyjnych i kolędy mamy na lokatach 318 048 zł. Czas realizacji inwestycji to kilka lat, przy zachowaniu pełnej płynności finansowej najkrótszy możliwy czas szacowany przez naszą Radę Budowlaną to 4-5 lat. To na razie dane przybliżone, dokładne oceny kosztów i czasu będą możliwe po zakończeniu prac projektowych i od razu się z Wami nimi podzielimy.

 

Staramy się zdobyć finansowanie na budowę z różnych źródeł, także zewnętrznych, ale rozważne zarządzanie finansami parafii każe zakładać, że większość wydatków będziemy musieli sfinansować sami. Dlatego dzisiaj rozpoczynamy akcję “Regularne datki”. Regularne datki to sposób na cykliczne wspieranie budowy kościoła. Przed kościołem znajdziecie stolik z deklaracjami z numerem specjalnego subkonta do stałych przelewów. Dodatkowo, przygotowaliśmy dla Was informacje o tym, jak darowizny na Kościół odliczyć od podstawy opodatkowania – znajdziecie je przy stoliku przed kościołem. Jeśli macie jakieś pytania bądź wątpliwości – są tam też nasi parafianie, którzy są w stanie udzielić Wam bardziej szczegółowych informacji o budowie i kwestiach finansowych. Akcja “Regularne datki” będzie trwać od dzisiaj przez 3 kolejne niedziele po wszystkich mszach. Prosimy o stałe przelewy, bo budowa to dla nas jak maraton, a stałe przelewy są dogodnym sposobem wsparcia dla takich projektów. Pozostajemy przy tym przy niedzielach inwestycyjnych jako tacy dedykowanej na budowę kościoła. Będziemy tez szukali zewnętrznych sponsorów, ale to kolejny etap naszej kampanii finansowej, rozpoczniemy go tuż po wakacjach.

 

Chcemy razem zbudować nowy Dom Boży – a bez naszego wspólnego wsparcia się to nie uda. Jeśli kogoś z Was nie stać na datki pieniężne, módlcie się, prosimy, w intencji naszej budowy. Ale ponieważ jesteśmy w okresie Wielkiego Postu, prosimy tych z Was których na to stać o dołączenie do “Regularnych datków” na ten wspólny cel – podejdźcie do stolika, podpiszcie deklaracje, ustawcie stałe zlecenie i rozpocznijmy ten maraton wspólnie.