Ogłoszenia parafialne 05.05.2019

Dziś niedziela inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy wszystkim hojnym darczyńcom. Dziękujemy również tym, którzy uruchomili zlecenia stałych przelewów w ramach kwietniowej akcji deklaracji. Te deklaracje można wciąż jeszcze składać.

Update budowlany: jesteśmy w trakcie wyboru biura projektowego które będzie kierowało całością kwestii projektowych budowy. Potrzebny nam profesjonalny negocjator, może ktoś tu jest?

Trasa S7: na nasze odwołanie do RDOŚ w listopadzie poproszono nas o uzupełnienie dokumentów, co grzecznie zrobiliśmy. Do końca stycznia upływał termin odpowiedzi, więc 3 tygodnie temu wysłaliśmy monit. Ponieważ nadal nie otrzymaliśmy odpowiedzi, będziemy składać skargę do GDOŚ i być może do ministerstwa na niewywiązujące się z obowiązków administracyjnych RDOŚ, to już sprawa naszego radcy prawnego. Wygląda, że jesteśmy dość niewygodni dla RDOŚ, która wydaje lekką ręką niezgodne z prawem zgody środowiskowe.

Za tydzień I Komunie św. W związku z tym zmieniony jest porządek Mszy św. Msze Komunijne są o 10 i 12. Więc są Msze 8.3; 10; 12; 17, 19 i 21. Prosimy, żebyście w tym dniu postarali się pójść na inne godziny niż 10 i 12, tak, by dla rodzin I-Komunijnych było miejsce w kaplicy.

Druga bardzo istotna prośba: przez dwa najbliższe weekendy nie parkujemy na terenie zabudowań parafialnych i placu. W ogóle! Podobnie jak rok temu wobec tych, którzy się nie zastosują do naszych próśb najpierw będziemy prosić o pomoc policję, a potem będziemy zholowywać samochody nie zabrane z parkingu. Bez żadnej litości, ponieważ jak pokazało doświadczenie ubiegłego roku zdecydowana większość z nich to wcale nie nasi parafianie, a więc ludzie, którzy wbrew zakazowi wjazdu parkują na naszym terenie.

W związku z festynem papieskim za 2 tygodnie potrzebne nam są dodatkowe ręce na pokład. W związku z tym prosimy wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc o zgłoszenie się albo po Mszy, albo o przyjście na spotkanie w sobotę o godzinie 9.00.

W ramach radości wielkanocnej – będą spotkania ewangelizacji w niedziele wielkanocne o 15.3, czyli przez 5 tygodni w porze spaceru poobiedniego obok placu zabaw na Forcie Bema. Zabierzcie ze sobą niewierzących, którzy nie chodzą do kościoła, nic im nie mówiąc. Spotkania te są głownie do nich adresowane, ale ponieważ to będą przepowiadania, świadectwa i śpiewy, w formie przystępnej, nie bardzo teologicznej, tylko bardziej życiowej, pomogą każdemu, bo wiara rodzi się ze słuchania.

Nabożeństwa majowe robimy w kaplicy, jeśli jest słaba pogoda, lub przy słonecznej pogodzie  na dworze, w zagajniku brzozowym, albo dębowym, o godzinie 18.0, przy figurze MB. Śpiewamy kilka pieśni maryjnych, Litanię Loretańską, ksiądz krótkie rozważanie, po wszystkim wracamy do kościoła na krótką adorację NS.

Są jeszcze wolne intencje.