Ogłoszenia parafialne 1 września 2019 roku

Dziś rozpoczęcie roku szkolnego. Modlimy się za dzieci rodziców i nauczycieli w tym nowym roku szkolnym. Msze święte rozpoczęcia roku:

 • 10:00 dla najmłodszych dzieci do 3 klas włącznie. Na tej mszy poświęcenie plecaków i tornistrów
 • 11:30 dzieci z klas 4-7
 • 19:00 młodzież od 8 klasy do końca szkoły średniej

 

Dziś również w niedzielę inwestycyjna dziękujemy serdecznie za wszystkie hojne składki.

 

W tygodniu:

 • W czwartek o 23:00 Godzina Łaski zapraszamy szczególnie mężczyzn na nocne czuwanie błagalno – ekspiacyjne.
 • Pierwszy piątek miesiąca odwiedzamy chorych i spowiadamy 4 klasy. 4 klasy z naszych szkół bezpośrednio po zajęciach przychodzą na spowiedź.
 • Dla wszystkich spowiedź jak zawsze od godziny 18:00 do ostatniego penitenta.
 • Pierwsza sobota o 8:00 msza święta różaniec i nabożeństwo pierwszosobotnie.

 

Od piątku do niedzieli w naszej parafii ma miejsce Kurs Nowego Życia, który prowadzi wspólnota Effatha LM, można się jeszcze zapisywać.

Od najbliższej niedzieli w każdą drugą niedzielę miesiąca w naszej parafii będzie działała poradnia prawna. O godzinie 11:00 można otrzymać bezpłatną poradę prawną w kwestiach prawa kanonicznego, prawa cywilnego itp szczegóły na plakacie.

W niedzielę o 17:00 będzie narada parafialna. W tym roku nie będziemy już ustalać kalendarza bo to zrobiliśmy już na spotkaniu rady rodziny natomiast chcemy omówić i podjąć strategiczne decyzje w czterech zasadniczych tematach:

 • Stulecie urodzin Świętego Jana Pawła II: rok 2020 jest ogłoszony rokiem naszego Świętego patrona i jak byśmy chcieli to przeżywać w naszej parafii.
 • Działania naszej parafii na rzecz pomocy rodzicom w delikatnych dość kwestiach wychowawczych, które są dość nowe więc mało się o nich mówi, w tym zasady uczenia dziecka używania sieci smartfona i komputera, jak rozmawiać z dziećmi na tematy ich problemów i uzależnień, no i same kwestie uzależnień u dzieci i jak im zapobiegać w chrześcijańskiej rodzinie.
 • Rozpoczęcie w przyszłym sezonie budowy kościoła i zorganizowanie finansowania.
 • Projekt trasy S7 i jego dalsze losy.

Te wrześniowe narady parafialne są bardzo ważne, bo one wytyczają kurs działalności duszpasterskiej i pozaduszpasterskiej naszej parafii a Duch Święty działa przez jedność. Dlatego zapraszamy wszystkich naszych parafian na tę właśnie naradę.