Ogłoszenia parafialne 06.10.2019

Jutro liturgiczne wspomnienie MB Różańcowej – jest to święto patronalne wszystkich należących do grup różańcowych. Zapraszamy na różaniec na godz. 18.00 i na Mszę św.

Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, w niedzielę o 18.15.

W tym tygodniu drugi czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II o uzdrowienia.

22 października, we wtorek, we wspomnienie Świętego Jana Pawła II w naszej parafii będzie odpust. Wieczorną Mszę święto o godzinie 18:30 będzie celebrował nasz biskup ordynariusz kardynał Kazimierz Nycz zapraszamy wszystkich, rezerwujcie sobie ten wieczór. Jest odpust zupełny za pełny udział w tej Mszy świętej.

Przy okazji prosimy o pomoc chętne gospodynie do przygotowania kolacji dla kardynała i zaproszonych księży.

Do tej uroczystości przygotowujemy się przez 40-godzinne nabożeństwo, które rozpocznie się w niedzielę 20.X Mszą świętą o godzinie 21:00. Przez ponad 40 godzin będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedzi i rozmaite nabożeństwa, których dokładny program ogłosimy za tydzień. Już dziś jednak ogłaszamy tę 40 godzinną adorację, żeby można było już teraz wpisywać się na określone godziny czuwania. Doświadczenie uczy, że szczególna łaska jest związana zwłaszcza z nocnymi godzinami czuwania.

W przyszłą niedzielę odbywają się wybory parlamentarne. Przypominamy zasady  chrześcijańskiego udziału w wyborach:

  • Udział w wyborach jest chrześcijańskim obowiązkiem.
  • Nie ma znaczenia na jaką partię głosujemy.
  • Ma znaczenie na jakiego kandydata głosujemy.
  • Nie wolno głosować na kandydata, który jest przeciwko wierze chrześcijańskiej lub przeciwko życiu.
  • Głosując na kandydata trzeba uważnie brać pod uwag, na ile jego program jest zgodny z katolicką nauką społeczną (w kwestiach wolności religijnej, rodziny, praw pracy, itd.)