Ogłoszenia parafialne 27 X 2019

Dziś o 17.00 spotkanie Bierzmantów, którzy od października zaczęli się przygotowywać do przyjęcia tego Sakramentu. Działa tez kawiarenka.

Jutro szkoła biblijna po Mszy Św. wieczornej, temat: czyściec, odpusty i modlitwa za zmarłych.

W najbliższym tygodniu przeżywamy w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych, a w sobotę modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. W samą uroczystość porządek Mszy św. jak w niedzielę. Za zmarłych wymienionych w wypominkach modlimy się w tym dniu na Nieszporach o 18.00, oraz w sobotę na Nieszporach o 17.30 i Mszy wieczornej o 18.30, a potem przez cały rok w pierwsze poniedziałki miesiąca. Przypominamy o odpuście zupełnym za modlitwę za zmarłych w kościele, lub kaplicy i nawiedzenie cmentarza. Te odpusty można jednak ofiarować tylko za zmarłych. Przyjmujemy na wypominki. Przy wyjściu leżą kartki, wypominki można zgłaszać po dowolnej Mszy św.

Uroczystość Wszystkich Świętych zaczynamy Wigilią 31.X we czwartek o 18.30, która będzie bardzo piękna, ci co byli w poprzednie lata, mogą potwierdzić. Będzie trwała 2-3 godziny, ale nie będzie okazji się nudzić. Zaczniemy Liturgią Światła i uroczystą Litanią do Wszystkich świętych, w tym roku na Wigilii będzie więcej o czyśćcu, będzie się też dzieliła swoim doświadczeniem czyśćca osoba, która przeżyła śmierć kliniczną. Eucharystię wigilijną kończymy uwielbieniem. Zapraszamy wszystkich którzy nie wyjeżdżają na ten wieczór, warto. Wszyscy którzy uczestniczą w Wigilii, nie muszą już oczywiście przychodzić na Mszę w ciągu dnia.

Weźcie ze sobą na Wigilię starsze dzieci i młodzież. Dla nich mamy od  18.00 w przedszkolu Wieczór ze Świętymi. Haloween to pogański obyczaj mroczny i straszny, chrześcijanie nie uczą dzieci mrocznych rzeczy. Oprócz tego to niewychowawcze uczyć dzieci w ramach „cukierek albo psikus” robienia złych rzeczy, dobry rodzic uczy dzieci robić dobre rzeczy. Dlatego w naszej parafii mamy alternatywę dla dzieci i młodzieży równie atrakcyjną. Wieczór będzie się składał z dwóch części: ze spotkania z młodymi ludźmi, którzy podzielą się swoim doświadczeniem Boga. W drugiej części wybierzemy się po domach naszych sąsiadów z parafii, żeby zamiast chodzić z niedobrymi psikusami zanieść im dobre słowo od Świętego.

Żebyśmy mogli zrealizować tę drugą część, potrzebujemy 3 dorosłych, którzy pójdą razem z daną grupą i zadbają o to, by ktoś otwierający drzwi nie wyrzucił na nich całej swojej frustracji na Kościół.

Po wigilii Godzina Święta o 23.00, modlitwa ekspiacyjna za grzechy przeciwko pierwszemu przykazaniu, zapraszamy głownie mężczyzn, ale i wszystkich parafian, oczywiście.

I piątek wypada w uroczystość – chorych odwiedzamy we wtorek.

I sobota miesiąca wypada w dzień Zaduszny, więc Kościół zaleca w tym dniu odprawiać tylko Msze za zmarłych. W związku z tym Mszę św. ku czci Maryi z Różańcem i nabożeństwem przenosimy na 16 XI godz. 8.00, święto Maryi Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

Następna niedziela – taca inwestycyjna, dziękujemy za wszystkie hojne ofiary.