Ogłoszenia parafialne 25 marca 2020 r.

Jak zapewne zauważyliście, medialna gałąź naszej parafii rozwija się! Serdeczne dzięki wszystkim, dzięki którym to się dzieje i którzy pomagają nam rozrastać się w przestrzeni wirtualnej.

Z nowości WJP2 (Wirtualnej Parafii JP2):

 • Potrzebujemy chętnych do pomocy (można zdalnie) w WJP2. Bynajmniej nie potrzebują wykształcenia informatycznego, chociaż powinni umieć pewne sprawy ogarnąć.
 • Transmisje z Mszy św.: na stałe będą z codziennej Mszy wieczornej, oraz wszystkich niedzielnych.
 • Od przyszłego tygodnia rusza na You Tubie „Słowo na każdy dzień”. Wraca też Szkoła Biblijna, jako Wirtualna Szkoła Biblijna, jak zwykle w poniedziałek o 19.30. Będzie ona transmitowana na YT, osobiście można zaś będzie w niej uczestniczyć przez Zoom.
 • Zapraszamy wszystkie wspólnoty do uczestnictwa w spotkaniach (liturgiach) wirtualnie. Z dotychczasowych doświadczeń najlepiej działa Zoom, którego jednak trzeba kupić abonament (około 15 usd miesięcznie) – wystarczy, że zrobi to jedna osoba, pozostałe dołączają przez link wysłany przez administratora. Można również uczestniczyć Skypem, który ma trochę gorszą jakość obrazu. Można też używać innych komunikatorów, ale na tym się już nie znamy J

Wspólnoty Neo, Effatha i MJP2 już działają przez komunikatory – jeśli ktoś z tych wspólnot jest niezorientowany, powinien się skontaktować z odpowiedzialnym, lub liderem swojej wspólnoty.

 • Na naszej stronie internetowej będzie specjalna zakładka dotycząca zmian wprowadzonych na czas zarazy, a na stronie i FB program transmisji codziennych.
 • Przechodzimy tez na Wirtualną kancelarię. Niestety, niektóre sprawy, spisać protokół przedmałżeński da się załatwić tylko analogowo, ale sporo spraw można załatwić wirtualnie. W tym celu należy napisać maila, w którym trzeba zamieścić:
  • Imię, nazwisko, adres zamieszkania (nie zameldowania)
  • Informację, o jaką sprawę, lub zaświadczenie chodzi. Jeśli potrzebny jest oryginał dokumentu, należy to zaznaczyć w mailu, taki oryginał wysyłamy pocztą. W innym wypadku prześlemy tylko wersje pdf do wydrukowania. Natomiast za działalność poczty i czas otrzymania listu nasza parafia nie bierze odpowiedzialności.
  • skan (fotografię telefoniczną) dokumentu tożsamości.
  • W przypadku zamówienia intencji Mszalnej nie wymagamy skanu dokumentu, natomiast potrzebne jest podanie numeru telefonu kontaktowego (w nagłych wypadkach zmian godziny Mszy kontaktujemy się telefonicznie). Jeśli zamawia Mszę ktoś spoza naszej parafii, wymagany jest dowód przelewu stypendium Mszalnego (niestety, dużo jest internetowych krętaczy). Stypendium Mszalne dla naszych parafian jest co łaska, dla osób spoza naszej parafii – minimum średnia warszawska.
  • Konto do wpłat: Parafia św. Jana Pawła II w Warszawie, nr konta: 57 2490 0005 0000 4530 1883 4419. Każdorazowo prosimy dopisać: „darowizna na pracę kancelarii”, lub „darowizna stypendium Mszalne”, „darowizna na ubogich”, „darowizna na cele kultu religijnego” albo „darowizna na budowę”, lub inne, ale z zaznaczeniem, na co, bo te wszystkie wpłaty są inaczej rozliczane i przeznaczane na inny cel.

W naszej analogowej parafii:

 • We Mszy św. w kaplicy może uczestniczyć tylko 5 osób, nie licząc służby liturgicznej, a w przypadku Mszy pogrzebowej pracowników zakładu pogrzebowego. Pozostali mogą znajdować się na zewnątrz, zachowując odległość między sobą min. 2 metry, żeby nie przekraczać norm epidemiologicznych, wprowadzonych wczoraj.
 • Od rannej do wieczornej Mszy św. trwa adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do uczestnictwa, przypominając, że jednocześnie nie powinno się w kaplicy znajdować więcej niż 5 osób w sporej odległości.
 • 15 modlimy się wspólnie Koronką, która będzie również transmitowana.
 • Dziś o 12.00 wspólnie z Papieżem i całym Kościołem, oraz wszystkimi wierzącymi ludźmi dobrej woli z innych Kościołów modlimy się w intencji ustania zarazy. Jako minimum odmawiamy „Ojcze Nasz”.
 • do duchowej adopcji dziecka poczętego można dziś przystąpić samemu i od dzisiaj zacząć się już modlić, natomiast prosimy o kontakt, bo w niedzielę, jeśli będą chętni, zrobimy w ramach transmisji Mszy św. wspólne przyrzeczenie duchowej adopcji.
 • W piątek o 18.00 papież zaprasza do uczestnictwa za pośrednictwem mediów do wspólnej modlitwy, której będzie przewodniczył na terenie Bazyliki św. Piotra. Na końcu udzieli on uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich konających i ich rodzinach, które przeżywają tragedię, o pracownikach Służby Zdrowia, którzy często heroicznie pracują ponad siły w warunkach bardzo ryzykownych dla zdrowia.

Miejmy też oczy otwarte na osoby starsze i samotne w naszej okolicy, może potrzebują jakiejś pomocy. Przypominamy, że Miasto i Dzielnica prowadzą akcję #pomoc sąsiedzka w ramach której sprawdzeni wolontariusze pomagają takim osobom.