Ze sztabu kryzysowego: najbliższa niedziela

Podajemy ważne wieści, które powinniście znać już teraz. Ogłoszenia na temat Wielkiego Tygodnia będą w niedzielę.
1) Ta niedziela to Niedziela Palmowa.
Niestety, nie będziemy Was zachęcać do kupienia palm w parafii. Natomiast chcieliśmy zachęcić Was do uczestnictwa z palmami!
A zatem – trzeba zrobić palmę samemu 🙂 Najlepiej zaangażować w to dzieci, nie potrzeba nie wiadomo jakich surowców, ważne, żeby były zielone i świeże. Można urwać coś od kwiatka z doniczki, coś dokupić przy okazji zakupów spożywczych, albo nawet użyć części zieleniny spożywczej 🙂 Na pewno potraficie być kreatywni i zrobicie piękne palmy 😉 Przyślijcie zdjęcia i umieśćcie w komentarzach pod niedzielną Mszą transmitowaną na FB, lub YT, tym, którzy nie mogą zrobić, będzie przyjemniej 🙂
W niedzielę trzeba uczestniczyć w transmisji Mszy z naszej parafii. Na początku każdej Mszy, kiedy jest błogosławieństwo palm, będzie też błogosławieństwo palm wiernych uczestniczących w transmisji. Po nim, podczas gdy przewodniczący kropi wodą święconą palmy zebranych na Mszy św., głowa domu kropi w domu wodą święconą zrobioną (ew. kupioną, rzecz jasna) waszą palmę.
A jeśli nie macie wody święconej, możecie ja wziąć od nas z kaplicy. Przyda się w domu również na podobne, zdalne poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę. Jest w dużej butli przy wejściu, z której można sobie nalać, ile trzeba (pamiętając potem o spryskaniu kraniku odkażaczem), albo w gotowych buteleczkach, które można sobie wziąć.
2) O 11.30 będzie transmitowana Msza św. z homilią dla dzieci, którą poprowadzi znany w kraju i zagranicą ksiądz z Karaibów (nie mylić z piratami z Karaibów 🙂 ), Manuel Rodriguez!
3) To niedziela inwestycyjna. Serdeczne dzięki wszystkim naszym darczyńcom, przypominamy, że modlimy się za Was w tę niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00. Nr konta budowlanego: 92 2490 0005 0000 4600 7020 0095, a zwykłego to: 57 2490 0005 0000 4530 1883 4419, wpłaty z dopiskiem “taca inwestycyjna”
4) Od niedzieli przez tydzień ogłaszamy konkurs na nazwę naszego nowego, wirtualnego duszpasterstwa młodzieży. Propozycje nazwy można zamieszczać w komentarzach tu, albo przy dowolnej mszy św. transmitowanej. Konkurs oczywiście z nagrodami – niespodzianka!
Pozdrawiamy Was cieplutko i serdecznie, szczęść Boże!
w imieniu ekipy duszpasterskiej ks. Sławek