Ogłoszenia parafialne 13.10.2020

Decyzją zgromadzenia ogólnego (z ubiegłej niedzieli) na pytania, czy chcemy:

  • Utrzymać gazetkę, czy to niepotrzebny wydatek? – na wszystkich Mszach głosowanie było na NIE
  • Kontynuować „Słowo na każdy dzień”? – oprócz Mszy o 8.30 (remis) na innych Mszach głosowanie było zdecydowanie na TAK. Uwaga! Potrzebujemy zatem pomocy osób, które mogłyby pomóc w montażu filmików.
  • Czy przywrócić transmisję jednej Mszy św. w niedzielę? – na wszystkich Mszach TAK.
  • Wrócić do błogosławieństwa dzieci po Mszy św. i Owieczki Esterki? Ponieważ wiadomo, że nie możemy w pełnym zakresie, więc pytanie brzmiało: czy w ogóle definitywnie decydujemy, że nie wracamy do niego aż do końca pandemii, czy też spróbujemy wrócić w sposób, który zdecydujemy na Radzie Rodziny, biorąc pod uwagę możliwości sanitarno – epidemiologiczne? – na wszystkich Mszach z dziećmi (na tych było pytanie) TAK.
  • Na Mszy o 10.00, w związku z programem duszpasterskim diecezji: czy chcemy włączenia do homilii objaśnień dotyczących poszczególnych części liturgii Mszy św., czy wolimy, żeby homilia była tylko związana ze Słowem Bożym? – TAK

 

Jednym z najważniejszych celów naszej parafii jest, by była ona parafią nowej ewangelizacji, tak, jak do tego wzywał nasz święty patron, Jan Paweł II. Nowa Ewangelizacja to głoszenia Dobrej Nowiny już ochrzczonym, bo, jak mówi św. Paweł: „wiara rodzi się ze słuchania, a tym co się słucha jest Słowo Dobrej  Nowiny. Tak by nam wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy się jakoś nawet oddalili, albo przeżywają wątpliwości i kryzys wiary pomóc na nowo wejść w przymierze z Bogiem żywym, który jest bardzo blisko nas i przemienia nasze życie i duszę na lepsze. Rozpoczynamy więc katechezy nowej ewangelizacji, będą one w cyklu wtorki i czwartki o 19.15. Są one adresowane do dorosłych w Każdym wieku i starszej młodzieży. Zapraszamy na nie serdecznie, Bóg pomógł przez nie wielu ludziom, po tych katechezach utworzyło się wiele wspólnot.

 

W przyszłym tygodniu będą I Komunie św. w dwu turach: o godzinie 10.00 i 11.30.

  • Serdecznie prosimy, aby uczestnicy tych Mszy przyszli na inną godzinę, lub pozostawili miejsce wewnątrz kaplicy dla rodzin i gości I Komunijnych.
  • Również z tej okazji inaczej będzie funkcjonował parking, będzie przelotowo, tzn. wjeżdżamy od Księcia Bolesława, parkujemy, a po Mszy wyjeżdżamy nie tym samym wjazdem, tylko drogą pomiędzy kaplicą i garażem na ulicę Obrońców Tobruku i w prawo bo jest linia ciągła.

 

Prosimy, pamiętajcie o maseczkach w czasie Mszy św. w kaplicy. Z miłości do naszych braci i sióstr, którzy mając problemy zdrowotne nie wejdą do kaplicy, gdzie ludzie nie mają maseczek. Póki co siedzą na zewnątrz, ale niedługo zacznie się jesień i wtedy zwyczajnie nie będą przychodzili do kościoła.