Ogłoszenia parafialne, 1. listopada 2020

Dziś:

  • niedziela inwestycyjna, serdeczne dzięki wszystkim hojnym darczyńcom, za których się modlimy dziś na mszy św. o 10.00. Dziękujemy też wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pomagają w utrzymaniu naszej parafii przez wpłaty na konto parafialne.
  • W kancelarii księża przyjmują na wypominki roczne oraz na wypominki jednorazowe. Na stoliku są wyłożone kartki, na których prosimy wpisać w miarę czytelnie imiona i nazwiska zmarłych. Za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych modlimy się dziś na Nieszporach o 18.00 i jutro na Nieszporach o 17.30, natomiast w wypominkach rocznych modlimy się w każdy I poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 18:30.

Jutro, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, a o godz. 17.30 Nieszpory wypominkowe i o 18.30 Msza św. w intencji zmarłych.

W tygodniu:

  • Włączając się w modlitwę polskiego narodu „Różaniec do granic Nieba”, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dniach 3-8 listopada o godz. 18.00. Do wydarzenia można dołączyć dowolnego dnia, choć zachęcamy, by aktywnie uczestniczyć przez całą oktawę. W związku z kwarantanną zachęcamy Parafian do modlitwy w swoich domach. Więcej na ten temat (w tym również jak się modlić) na stronie: https://www.rozaniecdogranic.pl/modlitwa
  • I czwartek – Godzina Święta o 23.00, I piątek – spowiedź dzieci od 17.00, dorosłych od 18.00; nie chodzimy do chorych, udamy się wyłącznie do tych, którzy mimo ryzyka infekcji będą tego bardzo chcieli i sami zadzwonią; I sobota miesiąca – po Mszy św. o 9:00 nabożeństwo do Matki Bożej.
  • W naszej parafii odbędą się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika Marii Grignion de Montfort”. 33-dniowe przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM. Nabożeństwa rekolekcyjne będą odbywały się raz w tygodniu, w piątki. Rekolekcje rozpoczniemy 7 listopada w sobotę, Mszą św. o godz. 9.00. Zapraszamy każdego, kto pragnie oddać się Panu Jezusowi przez Najświętszą Maryję. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej https://niewolnicy.wordpress.com/33-dni-rekolekcje/

Przypominamy, że w tym roku odpust zupełny za zmarłych możemy uzyskać dwukrotnie przez cały listopad. Jeden odpust zupełny uzyskujemy za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, drugi w dowolnie wybranym dniu za nawiedzenie kaplicy, lub kościoła i odmówienie Ojcze Nasz i Wierzę w intencji osoby zmarłej.