Ogłoszenia parafialne 20 XII 2020

 

 • Wróciła figurka Maryi Fatimskiej – już stoi z powrotem w kapliczce. Po posklejaniu połamań po profanacji ma trochę rysy i inna podstawę. Ale w porównaniu z Częstochowską znacznie mniej widać i nie na twarzy. Dzieciom wyjaśniamy: Maryja nie była w żadnym szpitalu na COVID, jest z nami zawsze.
 • Przyjmujemy w kancelarii i mailowo zapisy na kolędę dla tych którzy chcą i mogą (bo już przechorowali COVID), albo dla tych co bardzo, ale to bardzo chcą. Dla wszystkich innych wizyta duszpasterska będzie po Wielkanocy.
 • Rzeczy na Święta:
  • Opłatki poświęcone przy wyjściu, jak zwykle za co łaska.
  • Są też bombki z logo naszej parafii. Przed i po każdej mszy świętej będą na stoiskach przy wejściu do kościoła. Potem można o nie pytać na zakrystii i w kancelarii. Całkowity dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na budowę kościoła.
  • Jest też sprzedaż choinek.

Przed Świetami:

 • Dobrze byłoby pomyć okna na święta, więc jutro rano o 10.00, kto może, zapraszamy.
 • Spowiadamy przed świętami od poniedziałku do środy na Roratach i po południu od 17.00 do ostatniego penitenta. W Wigilię w tym roku też wyjątkowo spowiadamy – od 10.00 do 13.00 i od 14.00 do 16.00.
 • Kto nie uczestniczył w rekolekcjach parafialnych, może je jeszcze sobie odsłuchać (kliknij): poniedziałek, wtorek, środa i dla młodzieży.
 • Ubieramy choinki: te dwa nowe świerki na zewnątrz proponujemy ozdobić parafialnie: każda rodzina może przynieść jakąś ładną bombkę, lub inną ozdobę, powiesić na dole choinki, bez wdrapywania się, my potem w razie czego przewiesimy.
 • Przedszkole JAN PAWEŁEK zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami do przygotowania prezentu dla Dzieciątka Jezus, którym będzie własnoręcznie zrobiona ozdoba na choinkę. Odwiedzając stajenkę przynieś swój prezent. Możecie ją zrobić i przynieść do Wigilii, ale również przez cały okres Bożego Narodzenia – możecie być jak pastuszkowie, którzy przyszli w Boże Narodzenie lub jak trzej królowie, którzy dotarli po. Może właśnie podczas Świąt spędzicie rodzinnie czas nad tym. Choinkę podarował nam Pan Roman (sprzedawca choinek), a ks. Sławek przeznaczył ją właśnie do udekorowania przez dzieci i rodziców, dlatego skorzystajmy z tych darów 🙂
 • Zachęcamy do udziału w ostatnich Mszach św. roratnich, które będą odprawione do czwartku włącznie o godz. 6.30.

 

Święta:

 • We czwartek Wigilia:
  • Wieczerza wigilijna jest świetną okazją do przekazywania wiary dzieciom. Pamiętamy o postnym charakterze wieczerzy, zaczynamy od kolędy, potem czytamy Ewangelię i potem przewodniczący aktualizuje to Słowo, potem opłatek, jedzenie, prezenty i kolędy. Ważne, żeby przy okazji opłatka wybaczyć sobie wzajemnie wszystkie urazy i błędy popełnione w minionym roku, pojednać się, bo przychodzi Chrystus, Książę pokoju.
  • nie ma Mszy św. o 18.30
  • Pasterka o 22.00, o 23.15 śpiewamy kolędy, druga Pasterka o północy.
  • pomyślmy też o osobach starszych i samotnych, zadzwońmy, porozmawiajmy, aby nikt nie czuł się opuszczony.
  • Piątek i sobota, I i II dzień Świąt: porządek niedzielny, spowiadamy tylko w nagłej potrzebie. W piątek oczywiście nie ma postu. W sobotę ofiary zbierane na tacę tradycyjnie już są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

 

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, dziękujemy za wpłaty na konto i anonimowe ofiary.