Ogłoszenia parafialne 6 czerwca 2021

Wczoraj otrzymało Sakrament Bierzmowania 76 wierzących z naszej parafii, modlimy się za nich. Reszta młodzieży przystąpi do Bierzmowania we wrześniu.

Dzisiaj:
• XIV Święto Dziękczynienia, które obchodzimy pod hasłem: „Zawierzamy Opatrzności nasz trudny czas pandemii i dziękujemy za przyszłych błogosławionych”. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
• Niedziela inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie wpłaty na budowę, którą chcielibyśmy rozpocząć na jesieni, jeśli warunki na to pozwolą. Projekt w Wydziale Architektury Dzielnicy czeka na aprobatę.
• Przed kościołem zbiórka podpisów pod projektem ustawy zakazującej aborcji.

W tygodniu:
• Nabożeństwo czerwcowe po Mszy wieczornej
• Czwartek:
– Po Mszach błogosławienie wianków.
– Wieczorem Msza św. wotywna do św. Jana Pawła II z prośbą o uzdrowienia.
• Piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa.
– w czasie nabożeństwa czerwcowego wraz z wszystkimi parafiami w Polsce, odnowimy Akt poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – Nie ma postu z racji tej uroczystości
• Sobota wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowywali ołtarze na Boże Ciało.

Zapraszamy dzieci z klas od I do IV na półkolonie w naszej parafii, które odbędą się w dniach 28 czerwca – 2 lipca (I tydzień) i 5-9 lipca (II tydzień). Tym razem, po miesiącach bycia online, chcemy zachwycać się wszystkimi cudami przyrody: odwiedzimy bobry w Dolinie Wkry, sprawdzimy z archeologami, co kryje Ziemia i jak działały prehistoryczne wiertarki, będziemy wspólnie rozwiązywać zagadki w prawdziwych labiryntach. A poza tym będziemy się bawić wodą, wspinać na drzewa, konstruować i wypoczywać. Zajęcia będą i stacjonarne, i wyjazdowe. Kontakt i zapisy – podane na plakacie.

Wyjazdy wakacyjne: zostały jeszcze miejsca na 2 (31 VII – 7 VIII) i 3 (7- 14 VIII) turę – Długopole Zdrój, Kotlina Kłodzka – 2 tura szczególnie dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym, 3 – rodziny ze starszymi dziećmi.