Ogłoszenia parafialne, niedziela 5. września 2021 r.

Dzisiaj:

  • Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży szkolnej. Serdecznie życzymy wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny, uczniom i nauczycielom, błogosławieństwa Bożego i mądrości Ducha Świętego, no i żeby tegoroczna szkoła była jak najmniej zdalnie.
  • Niedziela inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim naszym darczyńcom za których dziś odprawiamy msze o 10:00. Sprawy projektowe posuwają się naprzód.
  • Wobec trudnej sytuacji w Afganistanie i dużej liczby uchodźców Caritas Polska na prośbę biskupów organizuje pomoc dla poszkodowanych przebywających na terenie naszego kraju i na ten cel przed kościołem zbiórka do puszek.
  • Trzeci dzień nowenny przed beatyfikacją – dziś po Mszy o 19.00, w dni powszednie ma ona miejsce po Mszy wieczornej o 18.30. 
  • [Na mszach o 10:00, 11 30 i 13.00] Są dziś z nami harcerze, którzy mają zbiórki na terenie naszej parafii – powiedzą na końcu ogłoszeń kilka słów zaproszenia do młodych, którzy lubią przygodę.

W tygodniu:

  • W środę Święto Narodzenia NMP. Po mszy wieczornej będzie zakończenie 33 dniowych rekolekcji, przygotowujących do beatyfikacji Sług Bożych kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej i złożenie aktu oddania się Jezusowi przez ręce Maryi. Wszystkich, którzy uczestniczyli w rekolekcjach i chcą ten akt złożyć, prosimy o własnoręczne przepisanie go z książki rekolekcyjnej. Prosimy również, żebyście przyszli z jedną dużą i piękną różą, która będzie potrzebna w trakcie tej liturgii.
  • W sobotę 11 września o godz. 16.00 przy pomniku Stefana Kardynała Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu Orszak Dziejów – widowisko historyczne, mające na celu upamiętnienie wielkich Polaków na przestrzeni dziejów, od Mieszka I do Jana Pawła II, ze szczególnym uwzględnieniem Prymasa Tysiąclecia. W programie jest przemarsz postaci historycznych oraz spektakl o Stefanie Kardynale Wyszyńskim. Więcej informacji jest na plakacie

Za tydzień:

  • Beatyfikacja! Radosna uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Zachęcamy do uczestniczenia w beatyfikacji za pośrednictwem dostępnych transmisji telewizyjnych. W związku z tym że beatyfikacja będzie miała miejsce o godzinie 12:00, na prośbę biskupa, żeby umożliwić uczestnictwo zdalne w beatyfikacji, za tydzień nie będzie mszy o 13:00, a zamiast 11:30 msza odbędzie się o 11:00.
  • Beatyfikacja będzie się odbywała w świątyni Opatrzności Bożej i na placu przed nią. Dostaliśmy na wszystkich księży i całą parafię 8 zaproszeń i ponieważ nikt z nas nie ma dobrego pomysłu jak je rozdzielić, zrobimy to przez losowanie: ci z was, którzy chcieliby uczestniczyć w beatyfikacji niech wpiszą swoje imię, nazwisko i numer telefonu na liście przy wejściu. Jutro komisyjnie wylosujemy 8 osób i powiadomimy je telefonicznie. Małżeństwa niech się wpisują razem, co Bóg złączył nie będziemy rozdzielać.
  • Taca na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne.