Ogłoszenia parafialne 24 października 2021 r.

Dziś:

  • Przeżywamy radość uroczystości naszego Świętego Patrona, Jana Pawła II, z którą jest związana łaska odpustu zupełnego dla wszystkich, którzy uczestniczą dziś w naszej parafii we Mszy św. (o dowolnej godzinie) ku czci naszego Patrona, pod zwykłymi warunkami (wyrzeczenie się grzechu, przyjęcie w stanie łaski uświęcającej Komunii św., modlitwa w intencjach papieskich). Centralną Mszę odpustową celebruje dziś z nami ks. biskup Tadeusz o 11.30.
  • Przyjmujemy na wypominki, kartki można wziąć, leżą na stoliku przy wyjściu.

W tygodniu: zapraszamy na katechezy dla dorosłych we wtorek i czwartek o 19.15, cały czas można jeszcze spokojnie dołączyć.

W niedzielę za tydzień:

  • Niedziela misyjna, będziemy gościć u nas kleryków z Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” w Warszawie, którzy na wszystkich mszach będą się z nami dzielić swoim doświadczeniem, będzie też zbiórka na Seminarium.
  • 15.00 Bal Wszystkich Świętych, dla dzieci. Jeśli nie zostaną wprowadzone żadne obostrzenia, zapraszamy dzieci w przebraniach świętych. Najbardziej pomysłowych, twórczych, pracowitych czeka nagroda! Weźcie też coś na agapę, najlepiej zapakowane tak, by spełniać wymogi sanitarne,  jeszcze trwa pandemia.
  • 19.00 wieczorem po Mszy dla młodzieży zapraszamy starsze dzieci i młodzież na „Wieczór ze Świętymi”. Podobnie jak w ubiegłych latach będziemy przeżywać nasz chrześcijański czas radości z braćmi i siostrami zbawionymi w niebie. Haloween to pogański obyczaj mroczny i straszny, związany z duszami piekielnymi itp., chrześcijanie nie uczą dzieci mrocznych rzeczy. Oprócz tego niewychowawcze jest uczyć dzieci w ramach „cukierek albo psikus” robienia złych rzeczy, dobry rodzic uczy dzieci robić tylko dobre rzeczy. Dlatego w naszej parafii mamy alternatywę dla dzieci i młodzieży bardziej atrakcyjną. Wieczór będzie się składał z dwóch części: ze spotkania z młodymi ludźmi, którzy podzielą się swoim doświadczeniem Boga. W drugiej części wybierzemy się po domach naszych sąsiadów z parafii, żeby zamiast chodzić z niedobrymi psikusami zanieść im dobre słowo od Świętego. Potrzebni dorośli do pomocy, prosimy zgłaszać się do któregoś z księży.

W przyszły poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych, porządek Mszy św. jak w niedzielę (święto nakazane).

W dniach 5-7 XI, w weekend, przy naszej parafii odbędzie się kurs NOWE ŻYCIE organizowany przez naszą wspólnotę EFFATHA LE MASHIAH. Kurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, pragnących żywej i osobistej relacji z Bogiem. Zapraszamy zarówno tych, którzy chcą rozpalić swoją wiarę, jak i tych, którzy Boga dotąd nie poznali. Zapewniamy, że warto poświęcić ten weekend, aby w mocy Ducha Świętego zacząć nowe, owocne  życie z miłosiernym Ojcem. Zapisy i szczegóły dostępne są na stronie http://effathabemowo.pl lub po Mszach Świętych u księdza Darka Grzywy.

Serdecznie zapraszamy wraz ze wspólnotą EFFATHA, która w sierpniu podpisała porozumienie o przynależności do Szkół Ewangelizacji Świętego Andrzeja i tym samym organizuje kursy już jako Szkoła Ewangelizacji Effatha.