Ogłoszenia parafialne 19 grudnia 2021 r.

Dziś:

 • Rozpoczynamy Rekolekcje: Homilia rekolekcyjna na każdej Mszy św.
  W poniedz. i wtorek:              
  9:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną
  18:15 Nauka rekolekcyjna
  19:00 Msza św. bez homilii
  19:30 Nauka rekolekcyjna

Rekolekcje na temat zasadniczego elementu nauczania św. Jana Pawła II, jakim jest personalizm, głosi ojciec prof. Bogumił Gacka, kierownik pierwszej na świecie katedry personalizmu chrześcijańskiego na UKSW. Zapraszamy serdecznie wszystkich, to niezrównana okazja do zapoznania się z wyjątkowością nauczania naszego świętego Patrona.

Rekolekcje będą transmitowane, możecie na nie zaprosić rodzinę i znajomych z daleka.

 • W trakcie rekolekcji spowiadamy podczas nauk i mszy, a wieczorem do ostatniego penitenta, albo pierwszego padłego księdza.

We czwartek spowiedź podczas mszy porannych i wieczorem od 18.00 do oporu (jw.). W Wigilię spowiadamy tylko rano.

 • Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiary za opłatki pomogą w ogrzaniu naszej świątyni.
 • Po mszach nasza schola z 18 (młodzieżowa starszych klas podstawówki) sprzedaje pierniczki domowej roboty własnoręcznie zdobione, oraz świąteczne mydełka. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na zimowy wyjazd scholi.

W tygodniu:

 • Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 6:30.
 • W piątek wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą odprawiane tylko rano. W tym dniu aż do pasterki obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Uroczysta Pasterka będzie o północy. Pół godziny przed Pasterką czuwanie modlitewno-kolędowe. Taca z Pasterki będzie przeznaczona na Dom Samotnej Matki w Chyliczkach pod Warszawą.
 • W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. W drugi dzień świąt ofiary składane na tacę tradycyjnie są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 • Do końca roku trwają zapisy na kolędę. Można to robić osobiście lub mailowo. W mailu należy podać nazwisko, adres i telefon. Kolędę rozpoczniemy po 6 stycznia.
 • Kancelaria nieczynna. Małe sprawy załatwiamy po mszach. Pilne – dzwonimy na numer parafii i umawiamy się.

Za tydzień:

Niedziela Świętej Rodziny, na Mszy św. o godz. 13:00 będzie obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Jubilatów i małżeństwa, które chcą odnowić ślubowanie, można zgłaszać w zakrystii i mailowo.