Ogłoszenia parafialne 9.01.2022

Dziś:

  • celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego, by zakończyć ją swoim zwycięstwem nad śmiercią. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Liturgiczno – katechetyczny materiał na temat Chrztu nagrany przez ks. Sławka można znaleźć na YT parafii: https://youtu.be/MDHIIAKHkfE. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, oraz przypomnieniem o modlitwie za naszych chrześniaków.  
  • Jeśli są rodziny, które z różnych względów nie mogły być we czwartek w kościele, ale chciałyby jeszcze wziąć kredę do napisania na drzwiach i kadzidło, to mogą się zaopatrzyć przy drzwiach w pakiet zawierający wszystkie niezbędne do tego rzeczy. Instrukcja obsługi pakietu jest na naszym kanale YT: https://youtu.be/RNgkgR1Z12E .

W tygodniu: przypada drugi czwartek, Msza św. o uzdrowienia za wstawiennictwem św. JP2 z błogosławieństwem relikwiami.

Kolędę zaczynamy od 17 stycznia. W tym roku chodzimy tylko do rodzin, które się zapisały. Jeśli ktoś jeszcze chciałby się dopisać, to jeszcze rzutem na taśmę jest szansa. Kolejność odwiedzin jest podana na stronie i na FB. W tym czasie wieczorne Msze święte będą też w intencjach poszczególnych osiedli. Zapraszamy na nie szczególnie te rodziny, które z różnych względów nie mogą przyjąć kolędy w tym roku – zapraszamy Was po błogosławieństwo dla Waszych rodzin i mieszkań na te Msze. Ich kolejność również będzie podana na stronie i na FB.