Ogłoszenia parafialne 27. lutego 2022 r.

Wczoraj

 • odbyło się Bierzmowanie, prawie setka młodych z rąk kard. Nycza przyjęła ten sakrament. Gratulujemy naszym młodszym wierzącym braciom i siostrom i prosimy o modlitwę za nich i ich rodziny.
 • zakończyliśmy też 24-h modlitwę z JP2 o pokój na Ukrainie. Serdeczne dzięki wszystkim naszym parafianom, którzy przygotowali poczęstunek dla wspólnot, które prowadziły modlitwę, zaś w imieniu Ukraińców serdeczne dzięki wszystkim, którzy brali udział w modlitwie.

Kontynuujemy wsparcie modlitwą i czynem Ukraińców:

 • Modlimy się nadal o Boże wsparcie dla narodu ukraińskiego codziennie po Mszy św.
 • Prosimy o zgłoszenie się osób, czy rodzin, które mogłyby przyjąć jakąś rodzinę uchodźców na kilka miesięcy, lub krócej. Chodzi tylko o pomoc mieszkaniową, środki unijne na uchodźców będą od Wojewody.
 • Na apel biskupów (chcesz poznać? – jeśli tak, to patrz poniżej) włączamy się w ogólnopolską inicjatywę postu i modlitwy na rzecz Ukrainy, oraz w zbiórkę pieniężną, organizowaną przez Caritas Polska na rzecz poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę. Zbiórka ta, do puszek, będzie po mszach w dzisiejszą niedzielę, oraz w Środę Popielcową.

Dziś:

 • Rozpoczyna się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Będziemy w tym czasie na naszej stronie parafialnej i YT zamieszczać treści związane z uwalnianiem się  od różnych uzależnień. Bądźcie czujni.
 • Ubiegłoroczne palmy można wrzucać do kartonu przy wejściu aż do wtorku wieczorem.

W tygodniu:

 • Rozpoczynamy nowy miesiąc:
  I CZWARTEK – Godzina Święta o 23:00, 
  I PIĄTEK – odwiedzamy chorych, spowiedź od godz. 17.00 do 20.00.
  I SOBOTA– o 9:00 Msza św. w intencjach Żywego Różańca i nabożeństwo fatimskie.
  I NIEDZIELA – inwestycyjna. Bóg zapłać wszystkim naszym hojnym darczyńcom.
 • We środę rozpoczynamy Wielki Post. W Popielec:
  • Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6:30, 9:00, 18:30 i o 20.00.
  • Osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Wszystkich chrześcijan od 14 r.ż. obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy).
  • kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W okresie Wielkiego Postu:

 • Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o 17:30, dla dorosłych po Mszy wieczornej, o 19:15. Ta w najbliższy piątek o 19:15 będzie sprawowana w intencji wynagradzającej za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.
  • Gorzkie Żale  w niedziele o godz. 17:00. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Rozpoczyna się też modlitwa w Wielkopostnych Kościołach stacyjnych, szczegóły na plakacie.
  • Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się 4 – 6 kwietnia. Już dziś zarezerwujcie sobie wieczory.
 • W czwartek 15 rocznica nominacji kard. Kazimierza Nycza na Pasterza naszej Archidiecezji, a w piątek jego imieniny. Otaczajmy modlitwą naszego Arcypasterza.

Dziękujemy za wszystkie ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z INWAZJĄ ROSYJSKĄ NA UKRAINĘ.

W związku inwazją rosyjską na Ukrainę, w imieniu Konferencji Episkopatu Polski, stanowczo potępiam działania Rosji i Władimira Putina, uznając je za niedopuszczalny i haniebny akt barbarzyństwa, skierowany wobec suwerenności i niezależności niepodległego państwa. Jednocześnie – wraz z całym Kościołem w Polsce – wyrażam moją solidarność ze wszystkimi Ukraińcami, zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie, zapewniając ich o naszej bliskości, modlitwie oraz gotowości do pomocy. W związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka, zwracam się do Księży Biskupów oraz wszystkich wiernych, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Proszę, aby w każdym kościele i parafii w Polsce zanosić gorące błagania w intencji pokoju, a także w intencji Ukraińców, by Pan pokrzepił ich serca w obecnej dramatycznej sytuacji. Jako Kościół w Polsce pragniemy przyjść naszym Braciom również z materialną pomocą, dlatego apeluję, aby zarówno w najbliższą niedzielę, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej zorganizować zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Pomoc Kościoła katolickiego w Polsce będzie świadczona sukcesywnie i systemowo za pośrednictwem naszych instytucji charytatywnych – parafialnych, diecezjalnych i ogólnopolskich – w tym, przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski. Ponadto, proszę wszystkich wierzących i ludzi dobrej woli o otwartą postawę wobec potrzebujących schronienia. Królowej Pokoju zawierzam losy Ukrainy i Polski, zapewniając wszystkich o mojej duchowej bliskości i modlitwie.

Warszawa, dnia 24 lutego 2022 roku