Ogłoszenia parafialne 13. marca 2022

Dziś:

  • Taca na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne. W imieniu kleryków serdeczne Bóg zapłać.
  • Niedziela Ad Gentes – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.
  • Święto Papieskie i dziewiąta rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Świętego Piotra. Z tej racji jutro o godzinie 17:30 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w tej intencji – będzie przewodniczył nuncjusz.
  • O 14:00 koncert gitarowy naszego parafianina Franciszka Wiśniewskiego. Dochód z koncertu przeznaczamy na potrzeby rodzin uchodźców ukraińskich w naszej parafii.
  • Gorzkie Żale o 17:00.
  • Serdeczne podziękowanie wszystkim rodzinom naszych parafian, które przyjęły i goszczą uchodźców z Ukrainy (kilkanaście rodzin, około 45 osób), jak i tym, którzy się zgłosili, choć jeszcze nie mają rodzin uchodźców, oraz tym, którzy się jeszcze zgłaszają. Podziękowania również dla wszystkich wolontariuszy. Dziękujemy również za wszystkie złożone w tym tygodniu dary i środki finansowe. Za okazane wsparcie i solidarność składamy w imieniu naszych Ukraińców wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

W tygodniu:

  • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:30, dla dorosłych i młodzieży o 19:15
  • W sobotę Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. z uroczystości o 6:30, 9:00 i 17:00 (późniejsze Msze są już z niedzieli). Na Mszy o 17:00 akt zawierzenia św. Józefowi, na tą Mszę możemy składać intencje zbiorowe.  
  • W weekend 18-20 Marca – kurs Nowe Życie. Skierowany jest do osób, które chciałyby się przekonać czym jest Boża Miłość, doświadczyć Zbawienia, czy przyjąć Dary jakie Bóg dla Nich przygotował. To cudowny weekend pełen niespodzianek i aktywnych form ewangelizacji. Na kurs zapraszamy osoby pełnoletnie. Więcej informacji o zapisach na ulotkach oraz plakacie na drzwiach wejściowych kościoła lub bezpośrednio u Ks. Darka.

W sobotę za 2 tyg., 26.03 w godz. 9:00 – 18:00 Wspólnota Mężczyzn św. Jana Pawła II serdecznie zaprasza na organizowane w naszej parafii (przy współpracy z inicjatywą TatoNet) warsztaty dla ojców – “Odkrywca Talentów”.  Każdy rodzic pragnie, żeby jego dziecko rozwijało swój potencjał, realizowało marzenia, w przyszłości zdobyło ciekawą pracę. Jednak nie każdy wie, jak pomóc mu odkryć jego niepowtarzalny TALENT. Warto, więc wziąć udział w warsztatach „Tato – Odkrywca Talentów”. Zapisy na warsztaty odbywają się przez stronę internetową TatoNet. Więcej szczegółów na plakatach, stronie internetowej i Fb.