Ogłoszenia parafialne 18 kwietnia 2022, Poniedziałek Wielkanocny.

Chrystus zmartwychwstał!

Kochani, Jezus Zmartwychwstały przychodzi dziś do każdego z nasz, mówiąc: „Odwagi, nie bójcie się!” I my w imieniu całego zespołu duszpasterskiego naszej parafii życzymy Wam wszystkim w waszym życiu i w waszych rodzinach wielu łask zmartwychwstania, oraz dużo pokoju, odwagi i nadziei, które ono daje. Niech światłość zwycięskiego Chrystusa oświeca naszą drogę i napełnia nas życiem!

Trwamy w czasie radości zmartwychwstania przez cały ten tydzień, aż do Niedzieli Miłosierdzia.

  • Ponieważ jest to czas nowenny do Miłosierdzia Bożego, codziennie o 15:00 jest krótkie rozważanie nowennowe i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W piątek nie ma postu. Jest natomiast o 19:30 Droga Światła.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia.

  • W naszej parafii jest to czas szczególnej radości, ponieważ to święto wprowadził nasz patron Święty Jan Paweł II, a zarówno beatyfikacja jak i kanonizacja Świętego Jana Pawła II była właśnie w Niedzielę Miłosierdzia.
  • Za tydzień działa też kawiarenka – gdyby ktoś chciał pomóc jako wolontariusz, zapraszamy.
  • Dzisiejsza taca jest przeznaczona na KUL, a taca za tydzień jest przeznaczona na potrzeby Caritasu. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy też wszystkim, którzy pamiętają o potrzebach naszej parafii przez ofiary na tacę i wpłaty na konto.

Gorąco dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i uroczystego przeżywania Triduum Paschalnego w naszej parafii, nie będziemy ich wymieniać z imion, bo nie wszyscy sobie tego życzą, więc tak ogólnie: diakonii estetyki, która przygotowała Grób Pański, dekoracje i kwiaty; organiście, chórowi i scholom; posłudze liturgicznej, szafarzom, lektorom i ministrantom, oraz wszystkim pracownikom naszej parafii. Wszystkim gorące Bóg zapłać.

W trosce o ułatwienie życia niepełnosprawnym postawiliśmy przy wejściu wózek inwalidzki. Przywożąc niepełnosprawnych na Mszę Świętą można spokojnie z tego wózka korzystać.