Ogłoszenia parafialne 15 maja 2022

Dziś:

 • Taca na seminarium duchowne. W imieniu wdzięcznych kleryków serdeczne Bóg zapłać.
 • Msze Komunijne o 10:00 i 12:00. W związku z tym dziś nie ma Mszy o 11:30 i 13:00.
  • Od poniedziałku do soboty Msze święte Białego Tygodnia o 17:30, majowe po Mszy o 18:30
  • W tym sezonie przystępuje u nas w parafii do Pierwszej Komunii około 200 dzieci. Bardzo prosimy o gorliwą modlitwę w intencji dzieci oraz ich rodziców, aby postępowali na drodze wzrostu w wierze i miłości Boga i bliźniego.
  • Przy okazji, warto wspomnieć, że zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej,  odpust zupełny zyskują ci, którzy po raz pierwszy przystępują do komunii św. lub pobożnie uczestniczą w tej uroczystości.

W tygodniu:

 • Jutro przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 • W piątek Droga Światła o 19:15, pamiętamy o przyniesieniu świec.

W środę, 18 maja, przypada 103 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. W związku z tym w najbliższą niedzielę od 14.00 do 18.00 mamy festyn papieski, zapraszamy serdecznie wszystkich naszych parafian i sympatyków, będzie sporo atrakcji, zwłaszcza dla dzieci, w tym tych sprawdzonych z ubiegłych lat, ale i całkiem nowych, szczegóły na plakacie, dobre jedzenie i mile spędzony czas. W tym roku muzycznie gwoździem programu będzie występ Amelki Anisevych, tej dziewczynki, która stała się sławna na cały świat dzięki piosenkom śpiewanym ku pokrzepieniu serc w bunkrze w Kijowie.

W związku z festynem:

 • Nie będzie Mszy św. o 18.00, a Msza o 13.00 będzie ze skróconą homilią i bez ogłoszeń.
 • Potrzebne będą ciasta na festyn, o co już prosiliśmy w ubiegłym tygodniu. 
 • Parking działa inaczej: prosimy opróżnić południową i wschodnią część parkingu. Na sobotę i niedzielę wjazd na teren parafii będzie bramą od OT, parkujemy na północnej i zachodniej części placu (dawnej szkoły dla motorów), bo większość placu wykorzystujemy pod festyn.

Wszystkim wspierającym finansowo naszą parafię składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.