Ogłoszenia parafialne 5 czerwca 2022 r.

Dziś:

  • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „Przyjdź Duchu Stworzycielu”.
  • Kończy się okres wielkanocny. Komunia wielkanocna jest jeszcze w oktawie Zesłania Ducha Św., a zatem do przyszłej niedzieli włącznie.
  • Niedziela inwestycyjna. Prosimy o modlitwę, bo już niedużo zostało w/s. pozwolenia na budowę. Prawdopodobnie w wakacje zaczniemy już roboty budowlane dotyczące infrastruktury drogowej.
  • Dziś już po raz XV obchodzimy Święto Dziękczynienia, tym razem za błogosławionych kardynała Stefana Wyszyńskiego i matkę Elżbietę Różę Czacką. Dziś również delegacja z naszej parafii odbierze relikwie bł. Stefana, które wprowadzimy uroczyście w przyszła niedzielę. Będzie też za tydzień zbiórka do puszek na wykończenie Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu. List biskupa na tą okazję można przeczytać na stronie.
  • Działa kawiarenka, zapraszamy na kawę, pyszne ciasta i inne rzeczy.
  • Na 16:45 dziś zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z podstawową posługą liturgiczną, bo w dni powszednie na mszach  6:30 i 9:00, a nawet czasem na Mszy niedzielnej o 7:00 brakuje ministrantów. Takie podstawowe posługi liturgiczne mogą też wypełniać kobiety, więc zapraszamy również panie.

W tygodniu:

  • Nabożeństwach czerwcowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.15.
  • W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Nie ma Szkoły Biblijnej.
  • We środę wieczorem Msza św. o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Jest to msza zbiorowa, tzn. modlimy się w wielu intencjach.
  • We czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Potrzebne są płatki kwiatów, będziemy tez robić dywan kwiatowy, na który potrzebne będą świeże kwiaty, za tydzień szczegóły.

W dniach 28-30.06.2022 wieczorami od 18:00 do 22:00 będzie miał miejsce w naszej parafii festiwal chrześcijański “Strefa Mocy”. To duża akcja ewangelizacyjna, kierowana przede wszystkim do młodzieży. W programie imprezy przewidziane są występy znanych zespołów chrześcijańskich i świadectwa. Równocześnie sprawowany będzie sakrament pokuty i posługa modlitwy wstawienniczej. Zapraszamy wszystkich liderów wspólnot, oraz osoby pragnące zaangażować się w przygotowanie tego ważnego i pięknego wydarzenia na spotkanie w  środę 8.06.22 o godzinie 20.30.

Na rodzinne wyjazdy wakacyjne nie ma już miejsc na pierwszą i drugą turę. Nadal jeszcze można się zapisywać na turę 3 (7-14 VIII) w Bieszczadach, którą planujemy szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi.