„Strefa Mocy” w naszej parafii.

W dniach 28-30.06.2022 w godzinach od 18.00 do 22.00 w naszej parafii odbędzie się festiwal muzyczno – ewangelizacyjny “Strefa Mocy”. W programie imprezy przewidziane są koncerty znanych zespołów, świadectwa i dużo Dobrej Nowiny dla wszystkich. Dla chętnych będzie również możliwość rozmowy z duszpasterzem, skorzystania z sakramentu pokuty, lub posługi modlitwy wstawienniczej. 

Będzie to debiut „Strefy Mocy” w Warszawie, w odpowiedzi na zaproszenie naszej parafii, ze wsparciem i błogosławieństwem naszego arcybiskupa, kard. Kazimierza Nycza. Jest ona wydarzeniem ogólnopolskim i już od 5 lat ma miejsce w wielu większych i mniejszych miejscowościach Polski. Do nas zostali zaproszeni znani wykonawcy, m.in.:

– Luxtorpeda

– Owca

– Ks. Kuba Bartczak  

– ZaNim

Parę słów o tym, skąd się to wzięło. Objazdowy festiwal „Strefa Mocy” to pragnienie, które pojawiło się początkowo w sercu jednego człowieka, ewangelizatora, charyzmatyka i zawodowego muzyka – Witka Wilka. Była to wizja głoszenia Dobrej Nowiny przy użyciu profesjonalnych narzędzi: mobilnej sceny na tirze, zawodowego, pełnego mocy nagłośnienia, nastrojowego, koncertowego oświetlenia, dużego, pełnego blasku ekranu.

Całe to wydarzenie realizuje się przy współudziale pełnych talentów i entuzjazmu wierzących ludzi. Ekipa “Strefy Mocy” to batalion profesjonalistów od muzyki, światła, sprzętu, nagłośnienia itp. Poza nimi z samej tylko naszej parafii zaangażowanych jest kilkudziesięciu wolontariuszy. Zaprosiliśmy też do współpracy innych kilkudziesięciu spoza naszej parafii – tych, z którymi współpracujemy przy okazji “24-godzinnych uwielbień z JP2”. 

Wszystko po to, aby głosić Słowo Boże i dzielić się świadectwem spotkania i działania Boga oraz uwielbiać Go modlitwą i muzyką. Pragnienie było pasją… było żywe i posiadało MOC! Ta MOC rozpalała serca i umysły INNYCH LUDZI do tego stopnia, że dziś pragnienie stało się rzeczywistością… 

Patronat medialny nad imprezą ma Gość Niedzielny, wstępnie chce się również zaangażować Radio dla Ciebie i jedna z sieci telewizyjnych.

Wciąż jeszcze można się zaangażować, dla każdego znajdziemy coś pozytywnego do zrobienia.

Do zobaczenia !!!
ks. Sławomir