Ogłoszenia parafialne 12 czerwca 2022, Niedziela Trójcy Przenajświętszej.

Dziś:

 • Uroczyste wprowadzenie relikwie błogosławionego Stefana, kard. Wyszyńskiego o 10:00. Relikwie będą przez cały tydzień na ołtarzu, można w każdej chwili wpaść, by podziękować Bogu za różne rzeczy i za wstawiennictwem świętego, nowo ogłoszonego błogosławionym, prosić o szczególne łaski. Nie proście o kilkanaście rzeczy, jak to zazwyczaj robicie, tylko o jedną łaskę, najważniejszą.
 • Zbiórka na Opatrzność Bożą do puszek.

W tygodniu:

 • we czwartek Boże Ciało:
 • Procesja o 10:00, zmiana porządku Mszy św., będą one w godzinach: 7:00, 8:30, 10:00, 12:30, 18:00, 19:30, 21:00. Trasa jak zwykle przed pandemią.
 • Ołtarze przygotowują: 1. Widawska i Mężczyźni JP2, 2. Różaniec i Różaniec za żony, 3. Wojsko i 4. II wspólnota Neokatechumenalna.
 • Prosimy o płatki kwiatki do sypania.
 • Będziemy też w tym roku układać dywan kwiatowy. O 19:30 zapraszamy na spotkanie wszystkie osoby, które chciałyby pomagać w tym dziele, a wszystkich prosimy o przynoszenie świeżych kwiatów, dowolnych – mogą być jak najbardziej kwiaty polne, z działek itp. w środę, będą pudła według kolorów. Najbardziej potrzebne białe, żółte i różowo-fioletowe.
 • W czwartek (16.VI.) wraca na trasę ulicami Warszawy centralna procesja Bożego Ciała. Uroczystość rozpocznie się w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście w Warszawie, gdzie o godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Bezpośrednio po Mszy św. wyruszy orszak procesyjny, który przejdzie od Bazyliki archikatedralnej, ul. Świętojańską, przez Pl. Zamkowy, ul. Krakowskie Przedmieście do Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpi zakończenie procesji.
 • W związku z oktawą Bożego Ciała nie ma postu w piątek.

Niedziela za tydzień:

 • Prymicja neoprezbitera Michała Wojutyńskiego, od sierpnia naszego nowego wikarego o 10:00.
 • Wolontariusze z SP 364 na Andriollego w ramach kampanii „Pola Nadziei” będą robić zbiórkę do puszek na rzecz podopiecznych Ośrodka Hospicjum Domowe Księży Marianów w Warszawie. Ośrodek od 24 lat obejmuje wsparciem chorych przebywających w domach, którym zapewnia: opiekę lekarską i pielęgniarską, możliwość nieodpłatnego wypożyczenia sprzętu i aparatury medycznej, pomoc psychologiczną i duchową, rehabilitację, wsparcie dla rodzin osób chorujących, w tym dzieci osieroconych.
 • Będzie też zbiórka na potrzeby organizacji „Strefy Mocy” – tego festiwalu muzyczno-ewangelizacyjnego w końcu czerwca organizowanego w naszej parafii.

Seniorzy w naszej parafii

W naszej parafii najbardziej zmarginalizowaną grupą są seniorzy. Wielu z nich straciło chęć do życia, siedzą w domu i w ogóle nigdzie nie wychodzą, nawet do kościoła, cały czas oglądają tylko TV i rozwiązują krzyżówki i sudoku.

W naszej parafii mamy specjalne duszpasterstwo seniorów, nazywa się Klub Symeona i Anny. Spotkania są co wtorek, zaczynamy Mszą o 9:00, potem spotykamy się w salce z kuchnią – większość spotkań to konferencje i dzielenia, ale często organizujemy wyjazdy. Właśnie wczoraj wróciliśmy z dwutygodniowego wyjazdu rekolekcyjno-wypoczynkowego w Jastarni.

W tym roku oprócz spotkań biblijnych w szczególny sposób zajmiemy się kwestiami dotyczącymi duchowości seniora, a zatem: jak robić podsumowanie swojego życia, czego się trzymać w relacji z młodymi, jak nie tracić aktywności, jak podchodzić do kwestii umierania i przygotowywać się do niej. Będziemy też zapraszać gości z prelekcjami. Spotkania zapowiadają się zatem bardzo interesująco. We wtorek będzie bardzo ważne spotkanie, zapraszamy więc wszystkich, którzy czują się z KSA związani, jak również zainteresowanych.

Od tego tygodnia będziemy również odwiedzać seniorów po domach, jak robiliśmy to już dwa razy przed pandemią. Chodzi głównie o dotarcie do tych, którzy są najbardziej samotni, by zanieść im Dobrą Nowinę o miłości Boga i naszej wspólnoty wierzących z parafii JP2, oraz na nowo zaprosić do życia i w przypadku jakichś potrzeb pomóc w konkretnych działaniach. „Wysłannicy JP2” będą chodzili po dwoje i będą mieli identyfikatory, a ich listę opublikujemy na stronie i FB, tak, żeby nie było wątpliwości, kim są. Przekażcie te wiadomość innym. Będziemy odwiedzać tych, których znamy, ale ponieważ tych najbardziej zamkniętych nigdy nie mieliśmy okazji poznać, prosimy również o namiary na nich: można zgłaszać osobiście lub mailowo.