Ogłoszenia parafialne 26 VI 2022

Dziś:

 • taca to świętopietrze, obol na Świętego Piotra (dla ciekawości przeliczając obol według dzisiejszej siły nabywczej to byłoby jakieś 15 – 20 zł), czyli składka dla papieża, Watykan też trzeba jakoś utrzymywać. Zawsze ta składka jest w okolicach uroczystości Piotra i Pawła, która wypada w środę.
 • A propos pieniędzy, w ubiegłym tygodniu zebraliśmy na cele organizacyjne „Strefy Mocy” prawie 2 tys. zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy mogli pomóc i byli hojni. Gdyby ktoś chciał jeszcze pomóc, to można przez stronę internetową: klik
 • Dziś będzie też zbiórka do puszek na Fundację „Ja Jestem”, która pomaga nam w parafii w organizacji np. 24-h uwielbień z JP2, „Dniem dziecka utraconego” i w duszpasterstwie seniorów, to będzie jeszcze mówiła Natalia.

W tygodniu:

 • Od wtorku do czwartku koncerty i głoszenie „Strefy Mocy”. W programie imprezy p koncerty znanych zespołów, świadectwa i dużo Dobrej Nowiny dla wszystkich. W trakcie trwania, czyli codziennie od 19:00 do ostatniego chętnego, będzie spowiedź i modlitwa wstawiennicza. To wszystko nie jest tylko dla całej Warszawy, ale i dla nas, zapraszamy wszystkich naszych parafian, wstęp jest bezpłatny.

W związku z tym festiwalem:

 • Prosimy o przestawienie na plac za garażami, lub zabranie samochodów z parkingu w dniach 27.06-30.06
  • Msza św. wieczorna będzie w dniach 28-30.06 wyjątkowo o 18.00, a nie o 18.30. Czerwcowe będzie po Mszy.
  • Wszystko kończy się uroczystą Mszą św. na placu, której będzie przewodniczył biskup Piotr Jarecki 30.06 o 20:30. Zapraszamy również serdecznie wszystkich naszych parafian.
  • I jeszcze jedna gorąca prośba do naszych fantastycznych gospodyń: potrzebne będą sałatki, ciasta i inne rzeczy do jedzenia dla całej ekipy „Strefy Mocy” na kolacje od poniedziałku do czwartku. To prawie 30 osób, które musimy wykarmić, więc potrzeba dużo zaangażowania z Waszej strony. Przed wakacjami to już ostatni raz.
 • Zaczynamy lipiec i wakacje:
  • Czyli we czwartek o 23:00 Godzina Święta, w piątek odwiedzamy chorych i spowiadamy, w sobotę o 9:00 nabożeństwo fatimskie.
  • Od piątku już przechodzimy na grafik wakacyjny:
   • W czasie wakacji nie będzie Mszy św. rano o 6:30 w dni powszednie. W niedziele zaś w wakacje nie będzie dwóch Mszy: o 7:00 i o 18:00 – w związku z tym wieczorne Msze w niedziele będą o 19:00 i 21:00
   • W wakacje nie ma również dyżurów spowiedzi poszczególnych księży. Spowiedzi w dni powszednie będą tylko przed Mszami wieczornymi, od 18:00 do 18:30, nie będziemy spowiadać podczas Mszy wieczornej.
   • Kancelaria będzie czynna tylko we wtorki od 16:30 do 18:00 i soboty. Mało czasochłonne sprawy załatwiamy też po Mszach wieczornych. W pilnych sprawach prosimy dzwonić i umawiać się.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dużo Bożego błogosławieństwa i dużo słońca Serdecznie dziękujemy za całe wsparcie finansowe i materialne we wszystkich potrzebach naszej parafii i dla tych, których nasza parafia ma pod swoją opieką.