Ogłoszenia parafialne 11 września 2022 r.

Dziś:

 • Taca na WMSD.
 • Działa kawiarenka, zapraszamy na ciasto i dobrą kawę (herbatę).
 • Będą sprzedawane bilety na koncert charytatywny na rzecz Archidiecezjalnego Hospicjum Domowego.
 • Publikujemy na stronie i przy wyjściu z kościoła planowany terminarz wydarzeń na najbliższy rok szkolny, aż do wakacji.

W tygodniu:

 • 12-16 IX w godzinach 19:00-21:00: zapisy rodzin przygotowujących dzieci do I Komunii św.  Dzieci ze SP 341  i 364 według grafiku przekazanego przez katechetów, dzieci z innych szkół dowolnie w którymś z tych dni, albo w kancelarii. Komunie planujemy dla dzieci ze szkoły na Oławskiej 7 maja, a ze szkoły na Andriollego 14 maja 2022, jeśli oczywiście sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. Dzieci z innych szkół mogą dołączyć według uznania na jeden z tych terminów. Oczywiście w grę wchodzą też Komunie indywidualne, jak też wczesne I Komunie w grupie „Baranków”.
 • W poniedziałek Msza wypominkowa, wyjątkowo przesunęliśmy ją we wrześniu na drugi poniedziałek mca.
 • We środę wypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To już 8 rocznica postawienia krzyża, poświecenia terenu parafii i pierwszej publicznej Mszy św. wtedy jeszcze Rektoratu Św. JP2. Z inicjatywy episkopatów Europy będzie to Dzień Modlitwy za Ukrainę i Dzień solidarności z narodem ukraińskim. Msze jak w dzień powszedni.

Za tydzień:

 • 18 IX: (niedziela po rocznicy beatyfikacji) na Mszy o godz. 10:00 uroczyste wprowadzenie do naszej parafii relikwii błogosławionej matki Elżbiety Róży Czackiej, siostry będą z nami na wszystkich Mszach.
 • Zapisy na religię dla pracujących, lub ze szkół ponadpodstawowych, która albo swoich szkołach nie ma religii, albo ma poważną trudność, by w niej uczestniczyć. Będzie ona miała miejsce najprawdopodobniej wieczorem w którymś dniu w tygodniu, albo w niedzielę, rozpoczniemy od tygodnia po 25 IX.

W późniejszym terminie:

 • 20 -22 IX: wyjazd do Brańszczyka Klubu Symeona i Anny, są jeszcze wolne miejsca.
 • 1-2 X (sobota i niedziela): warsztaty foundraisingu, czyli sztuki pozyskiwania funduszy na ważny cel – w naszym wypadku na budowę Kościoła. Przyjmujemy zapisy, bo ilość miejsc jest ograniczona. To naprawdę promocja, normalnie udział w takim profesjonalnym szkoleniu to koszt około 700 zł od osoby, w naszym wypadku płaci się tylko wpisowe i koszt ew. obiadów w trakcie warsztatów (w sumie około 60 zł). Foundraising dla naszej parafii i fundacji to również sposób na dorobienie do niskiej, albo obciążonej kredytem pensji, bo od pozyskanych środków jest prowizja.
 • 2 X o 16:00: rozpoczęcie roku Bierzmanckiego koncertem zespołu FPS. Sześć dni później, w sobotę 8 X o 17:00 będą zapisy na nową edycję kursu do Bierzmowania dla młodzieży z klas VIII. Natomiast kurs rozpoczęty rok temu zakończy się przyjęciem Sakramentu Bierzmowania 22 IV (sobota).

Wszystkim wspierającym finansowo naszą parafię składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!