Ogłoszenia parafialne 6. listopada 2022

Dziś:

  • Niedziela inwestycyjna, serdeczne Bóg zapłać za wszystkie wpłaty i datki. Msza za darczyńców o 10:00. Sprawozdanie budowlane i finansowe za tydzień.
  • Działa Kawiarenka. Dziś zapraszamy szczególnie na smakowite desery i atrakcje dla dzieci przygotowane przez młodzież przygotowującą się na wyjazd do Lizbony, którą wspieramy finansowo przez kawiarenkę.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i poprowadzenie Wieczoru ze Świętymi i Balu Wszystkich Świętych, w opinii uczestniczących młodzieży, dzieci i ich rodzin wszystko wyszło rewelacyjnie. Można jeszcze się dorzucić do zbiórki internetowej, bo trochę brakuje.
  • Są jeszcze zaproszenia na 11 XI, Dzień Niepodległości do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystą Mszę o 10:00 z udziałem Episkopatu i władz państwowych i/lub  koncert o 17:00.

W tygodniu:

  • Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych oraz uczestnictwo we mszy świętej i przyjęcie komunii. Odpust ten wolno ofiarować za jedną duszę czyśćcową.
  • W zakrystii i kancelarii przyjmujemy nadal wypominki, ale już tylko roczne, tj. imiona i nazwiska zmarłych, za których odprawione zostanie dwanaście Mszy św. w pierwsze niedziele miesiąca o 7:00, a odczytywane będą w każdą pierwszą niedzielę o godz. 6:30.
  • Kolejną edycję 33 dniowych rekolekcji, która miała się zacząć w najbliższym tygodniu, przesuwamy na połowę lutego, z aktem zawierzenia w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Będą one w sposób szczególny adresowane do mężczyzn i stąd przesuw. Niestety, dotychczas nikt takich jeszcze nie prowadził, więc przygotowujemy sami.
  • W piątek 11 listopada Święto Niepodległości. Nie jest to święto kościelne, więc Msze św. jak w dzień powszedni. O 18:30  Msza w intencji Ojczyzny. Dla naszej diecezji nasz biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Korzystający z dyspensy mają odmówić dowolną modlitwę w intencji Ojca Świętego. Są jeszcze zaproszenia na Mszę św. i koncert w Sanktuarium Opatrzności Bożej w tym dniu.
  • Wspólnota Rodzin Jana Pawła II zaprasza rodziny na Dzień Wspólnoty w sobotę 12 listopada na godzinę 11:00. Rodziny Jana Pawła II są wspólnotą powstałą dwa lata temu w naszej Parafii pod przewodnictwem Księdza Proboszcza. Rodziny mają regularne spotkania związane z formacją chrześcijańską i małżeńską, spotykają się na dniach wspólnoty. Starają się wspólnie budować dobre środowisko wychowawcze dla dzieci. Śladem Jana Pawła II jeżdżą razem na wyjazd wakacyjny, a w ciągu roku na kajaki i inne wyjazdy. Jeśli chcecie dołączyć do Wspólnoty zapraszamy na dzień wspólnoty lub do bezpośredniego kontaktu z rodzinami lub z Księdzem Sławkiem.

Ks. Sławomir