Ogłoszenia parafialne 4 grudnia 2022

Dziś:

 • Niedziela inwestycyjna. Bóg zapłać wszystkim naszym hojnym darczyńcom. Update budowlany i finansowy za tydzień.
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gospodyniom, które pamiętały o przygotowaniu jedzenia i ciast na 24-godzinne uwielbienie.
 • Rozpoczynamy z inicjatywy naszych ukraińskich parafian akcję „Gorące życzenia od parafian JP2”. Chodzi o manufakturową produkcję takich bardzo prostych do zrobienia świeco-ogrzewaczy głównie dla ukraińskich żołnierzy w okopach, ale i ludzi, którym wskutek rosyjskich bombardowań na Ukrainie brakuje możliwości, by się ogrzać i coś ugotować. Na tym filmie wyjaśnione dokładniej o co chodzi:

https://wroclaw.tvp.pl/64781909/28112022

Nasi Ukraińcy to ogarniają, ale potrzebne im są:

 1. puste puszki różnej wielkości począwszy od takich po karmie dla psa, groszku konserwowym itp. i większe, umyte i oczyszczone z naklejek, 
 2. stare świeczki, T-lighty, czy inne niepotrzebne znicze, do wykorzystania parafiny.

Robią z tego te świeco-ogrzewacze, którymi można się ogrzać i coś na nich ugotować i potem zawożą na Ukrainę. Te rzeczy zbieramy w parafii, są takie pudła przy wyjściu, tam można wrzucać puszki i świece przez cały czas aż do zakończenia akcji.

 • Rozpoczęcie kursu do Bierzmowania dla 7-ych klas „Post Cresima” ze względu na mecz Polska-Francja przeniesione zostało z dzisiaj na 29 stycznia o 16:00. Nie spodziewaliśmy się, planując zapisy, że polska drużyna wyjdzie z grupy J i część rodzin poprosi o zmianę terminu.
 • Są już opłatki, choinki będą tylko w weekend 16-18 XII.
 • Poszukujemy osób do pomocy w zakrystii. Optymalne byłoby małżeństwo na emeryturze, które kocha naszą parafię i liturgię.

W tygodniu:

 • Zapraszamy na Roraty codziennie o 6:30.
 • We czwartek 8 XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Porządek Mszy powszedni. O 12:00 Godzina Łaski. Na Mszę o 18:30 zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w kolejnej edycji Duchowej Adopcji dziecka poczętego.
 • Kolęda w tym tygodniu: poniedziałek: Wolfkego 4, wtorek Wolfkego 2, klatki 1-3, czwartek: Wolfkego 2 klatka 4, oraz Wolfkego 6, piątek: Wolfkego 8, sobota: Wolfkego 10 i 12A. Rozpiska kolędy na ten tydzień i przyszły znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Za tydzień:

Rozpoczynamy rekolekcje dla młodzieży. Będą one miały miejsce w trakcie  Mszy o 18:00 w niedziele 11 i 18 XII. Zapraszamy serdecznie.