Ogłoszenia parafialne 5 marca 2023 r.

Dziś:

  • Niedziela inwestycyjna. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają fundusz budowlany i bieżące potrzeby. Można też wrzucać do tej szklanej skrzyni przy wyjściu, bądź wpłacać ofiaromatem.
  • Zbieramy do puszek na rzecz poszkodowanych w czasie wojny na Ukrainie. Tydzień temu siostry z Lasek zebrały prawie 16 tys. (15 943,47) zł i za moim pośrednictwem dziękują za wielkie, otwarte serca, to dla nich wielkie wsparcie. Ile było zebrane na Seminarium poinformujemy, gdy już ekipa Rady Rodziny podliczy tacę.
  • 17:00 spotkanie na temat budowy, zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

W tygodniu:

  • We środę Dzień Kobiet. Życzymy wszystkim naszym paniom obfitości łask i pełni błogosławieństwa Bożego, oraz wiele życzliwości i miłości ludzi, zwłaszcza tych najbliższych.
  • Zmarła mama księdza Piotra, miała 101 lat. Jej pogrzeb odbędzie się we środę o 11:30 w Poznaniu w parafii Najśw. Bogarodzicy Maryi na Starym Żegrzu. Jeżeli ktoś chciałby pojechać, niech da znać, jeśli będzie więcej osób, które jadą samochodami, mogą zabrać innych.
  • Nabożeństwa Wielkopostne: w każdy piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:30, a wieczorem po Mszy św. około 19:15 dla dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę (uwaga! zmiana godziny) o godz. 17:15 (dziś jeszcze o 19:00), w tym roku rozważania pasyjne prowadzi ks. Michał.

Za tydzień:

  • Zbieramy po Mszach na misjonarzy (Dzieło Ad Gentes). W ten Wielki Post co niedziela jest szansa na jałmużnę wielkopostną.
  • Podsumowanie finansowe i budowlane lutego.

W wakacje, jak co roku wyjeżdżamy na wspólne wyjazdy rodzinne. Wynajmujemy po prostu pensjonat na 40-50 osób w jakimś atrakcyjnym miejscu Polski, co nam pozwala być razem, mieć wspólną Mszę, konferencje wieczorne, wspólne ogniska i robić wspólne wypady turystyczne, a przy okazji z racji grupy uzyskać lepsze warunki finansowe za pobyt. Jest to świetna okazja do zaprzyjaźniania się i tworzenia wspólnotowości między rodzinami, co jest ważne szczególnie dla dzieci i młodzieży. Świadczą o tym liczne inicjatywy powyjazdowe: wspólne spotkania, wśród których są formacyjne i modlitewne, ale też rekreacyjne i integracyjne, wyjazdy, kajaki itp., krótko mówiąc spontanicznie tworzy się środowisko wierzących rodzin, które ułatwia przekazywanie wiary dzieciom. W tym roku chcemy zrobić w wakacje cztery turnusy. Tylko dwa są jeszcze dostępne, bo dwa już są całkowicie zarezerwowane przez rodziny z ubiegłego roku. Podajemy terminy tych dostępnych:

  • 29/07 – 5/08 Witów (za Doliną Kościeliską), pensjonat Zagrodzianka, sprawdzony w ubiegłym roku, bardzo przyjazna właścicielka, dobre warunki i jedzenie, z infrastrukturą dla dzieci, niedaleko szlaków Tatr Zachodnich. Jeszcze nie ustaliliśmy definitywnej ceny, ostatni wariant był 100 od osoby ze zniżkami na dzieci i młodzież.
  • 5-12/08 Krasnobród (Roztocze), pensjonat Michaś, jedziemy tam pierwszy raz, ale byli nasi zwiadowcy i twierdzą, że jest OK. Blisko jeziorko, na miejscu wypożyczalnia rowerów, dobre warunki. Koszt:  100 od osoby dorosłej i młodzieży, dzieci do 3 lat gratis.