Ogłoszenia parafialne 14 maja 2023

Dziś:

 • Pierwsze Komunie:
  • Są o godzinie 10:00 i 12:00, nie ma Mszy o 13:00.
  • Taca Komunijna na wsparcie wyjazdów wakacyjnych młodzieży z naszej parafii,
  • warto wspomnieć, że odpust zupełny zyskują ci, którzy po raz pierwszy przystępują do komunii św. lub pobożnie uczestniczą w tej uroczystości.
 • Majowe o 17:15.
 • Raport finansowy wisi na tablicy ogłoszeń.

W tygodniu:

 • W tygodniu będą Msze św. Białego Tygodnia o 17:30. W związku z tym majowe o 19:15. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha św. na majowym.
 • We wtorek 16 V uroczystość św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 • W środę, 18 maja, przypada 104 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.

Za tydzień:

Wniebowstąpienie Pańskie.

W związku z urodzinami naszego Patrona w najbliższą niedzielę od 14.00 do 18.00 mamy festyn papieski, zapraszamy serdecznie wszystkich naszych parafian i sympatyków, będzie sporo atrakcji, zwłaszcza dla dzieci, w tym tych sprawdzonych z ubiegłych lat, ale i całkiem nowych. W tym roku zapraszamy szczególnie na sobotę na Strefą Duchową, będą fajne warsztaty dla dzieci, panel na temat kulturotwórczej światowej roli św. Jana Pawła II, wieczorem uwielbienie z JP2. To ważne sprawy, bo musimy pracować nad przywróceniem prawdziwego wizerunku JP2, zniweczonego przez narrację antykościelną. Poza tym jak zawsze na festynie dobre jedzenie i mile spędzony czas. Szczegóły na plakacie.

W związku z festynem:

 • Msza o 13.00 będzie ze skróconą homilią i bez ogłoszeń.
 • Potrzebne będą ciasta na festyn. 
 • Parking działa inaczej: prosimy opróżnić południową i wschodnią część parkingu. Na sobotę i niedzielę wjazd na teren parafii będzie bramą od OT, parkujemy na północnej i zachodniej części placu (dawnej szkoły dla motorów), bo większość placu wykorzystujemy pod festyn.

Można jeszcze się zapisywać na spływ 1 – 4 czerwca 2023 r. szlakiem rzek Czarna Hańcza i Rospuda.

Są jeszcze miejsca na wyjazd wakacyjny na Roztocze, miejscowość Krasnobród, w terminie 5-12 VIII  

Wszystkim wspierającym finansowo naszą parafię składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.