Ogłoszenia parafialne 20. 11. 2023 r.

Dziś:

 • Dziś Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. (Ponieważ jest odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu oddania Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, zrobimy to wspólnie przed błogosławieństwem).
 • To także Święto patronalne Służby Liturgicznej. Błogosławimy Boga za wszystkich naszych ministrantów, lektorów i szafarzy oraz prosimy o obfite łaski Boże dla nich. Wczoraj odbyła się promocja nowych lektorów z naszej parafii.
 • Oficjalna promocja książki Księdza proboszcza (będzie) miała miejsce dzisiaj o godzinie 11:00 na terenie naszej parafii. „12 historii o Jezusie, które rzucają nowe światło na rozumienie Ewangelii” ks. Sławomira Abramowskiego jest książką – cegiełką na budowę kościoła dedykowanego św. Janowi Pawłowi II, oraz Centrum Rodziny JP2. (Zapraszamy całe rodziny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przewidziane są również pewne atrakcje dla naszych najmłodszych parafian).
 • Książkę-cegiełkę można będzie kupić dziś po niedzielnych Mszach, jak również i za tydzień.
 • Dziękujemy wszystkim wspierającym nasze wspólne dzieło. Ostatnio wiele się dzieje, jak możecie dostrzec przez nasze parafialne media, mówi się o naszej parafii i budowie w radio, telewizji oraz w prasie. Wszystkim zaangażowanym w modlitwę i wszelkie wsparcie, wielkie dzięki!

W tygodniu:

 • Czwartek: Godzina Święta o godz. 23:00, zapraszamy nie tylko mężczyzn.
 • Pierwszy piątek miesiąca: spowiedź dzieci od 17.00, dorosłych od 18.00; odwiedzamy też tego dnia chorych.
 • Pierwsza sobota miesiąca: o 9:00 Msza św. z nabożeństwem Fatimskim.
 • W przyszły piątek (8.12) jest uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i będzie wtedy możliwość podjęcia dzieła duchowej adopcji. Choć nie jest to święto nakazane, to już dziś zachęcamy do wzięcia czynnego udziału w tej ważnej uroczystości.

Za tydzień:

 •  Za tydzień rozpoczynamy Adwent (szczegóły za tydzień, dziś tylko to, co wymaga wcześniejszej wiedzy i zaplanowania):
 • Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem: “Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”
 • Będą w tygodniu Roraty z udziałem dzieci,
 • Od pierwszej niedzieli Adwentu rozprowadzane będą świece Caritasu oraz opłatki wigilijne i bombki (służące również jako cegiełki na budowę kościoła)
 • Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona zostanie na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie
 • Za tydzień w niedzielę po Mszach św. między godz. 10:00 a 21:00 schola młodzieżowa będzie sprzedawała ręcznie robione świeczki, mydełka oraz ręcznie zdobione maślane pierniczki. Celem tej zbiórki jest m.in. dofinansowanie ich parafialnego zimowego wyjazdu.
 • Od poniedziałku 4 XII zaczynamy kolędę, która w tym roku będzie odbywała się na dwa sposoby. Część budynków planujemy odwiedzać dzwoniąc do wszystkich mieszkań. Wyślemy wcześniej sms-y oraz e-maile z informacją. Mieszkańców pozostałych adresów zachęcamy do przekazania  zaproszeń. Formularz zaproszenia znajduje się na stronie internetowej parafii oraz poprzez udostępniony kod QR, a dla osób, które nie korzystają z Internetu, dostępny jest on również w wersji drukowanej przy wyjściu z kościoła.