OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16 PAŹDZIERNIKA 2016

Dziś, jak co roku o tej porze we wszystkich parafiach liczymy, ilu naszych wierzących uczestniczy we Mszy św. i przyjmuje Komunię Św.

ODPUST PARAFIALNY
22.10 jest liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II, więc w najbliższą niedzielę w naszej parafii mamy Święto naszego Patrona. To okazja do uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Dlatego Święto Parafii poprzedzać będzie 40 godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu, z rozmaitymi nabożeństwami i konferencjami (program poniżej). Zapraszamy szczególnie w piątek po Mszy św. Po Nieszporach będzie miał konferencję i potem będzie spowiadał nasz diecezjalny Misjonarz Miłosierdzia, ks. Roman Trzciński (kim są Misjonarze Miłosierdzia zobacz tutaj: http://nowaewangelizacja.org/8890-3/). W piątek spowiadamy od 17.00 aż do ostatniego penitenta, lub pierwszego padłego księdza
Centralna Msza św. w sobotę o 18.30 pod przewodnictwem biskupa Piotra Jareckiego.
W niedzielę oczywiście kremówki i mały kiermasz, pogoda niestety nie sprzyja festynowi.
Prosimy o wpisywanie się na listę do Adoracji (wewnątrz kaplicy) w dzień w piątek i sobotę, oraz w nocy w czwartek i piątek. Szczegółowy program poniżej.
Sprzątanie przed odpustem w czwartek od 16.00.

Trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałki i czwartki o 19.30. Zapraszamy.

Poszukujemy uzdolnionych parafian, nieodkryte talenty mają szczególną szansę! Potrzebne są: dziennikarskie do pisania na stronę www, do gazetki i do kroniki, oraz fotograficzne. Potrzebne też są osoby do liczenia bilonu z tacy, nie bójcie się, mamy specjalną maszynę do liczenia. W/w prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

Nasza pielgrzymka parafialna w Rzymie będzie sprawowała Mszę św. w grotach na Watykanie, przy grobie św. Jana Pawła II, intencja tej Mszy jest zbiorowa za naszych parafian, można jeszcze zgłaszać własne intencje w kancelarii.

Wysłaliśmy 5 naszych parafian na kurs przygotowawczy dla szafarzy nadzwyczajnych Komunii Św. Są to Adam Brańko, Aleksander Kosiek, Tomasz Obołończyk, Waldemar Pałuba i Wacław Więcławski. Jeśli ktoś miałby zastrzeżenia do wiary lub moralności ich lub ich rodzin, proszony jest o skontaktowanie się z ks. proboszczem.

Za tydzień o 17.30 spotkanie Bierzmantów którzy już są w grupach.

Cały czas można się zapisywać do wolontariatu.

Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rozbudowę naszej infrastruktury parafialnej.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *