Duszpasterze

xsaKSIĄDZ SŁAWOMIR ABRAMOWSKI
REKTOR
Jestem wierzący, bo wierzę w Boga który jest najpozytywniejszą osobą, jaką kiedykolwiek poznałem i który nigdy o mnie nie myślał źle i nie osądził (choć było za co, oj było!…), ale zawsze starał się, na miarę mojego zaufania Jemu, moje życie uczynić lepszym, szczęśliwszym i piękniejszym. Jestem chrześcijaninem, bo to Mesjasz Jezus przyprowadził mnie do Ojca i daje Ducha, dzięki któremu mogę żyć pełnią życia i spontanicznie czasem zrobić coś dobrego dla innych. Jestem katolikiem, bo to Kościół Powszechny skontaktował mnie z Jezusem, a moja wspólnota zawsze była dla mnie jak kochająca bezwarunkowo matka. Jestem księdzem, bo ci, co chcą coś pięknego w życiu osiągnąć, potrzebują brata i trenera. Jestem misjonarzem, bo lubię ludzi i chciałbym, żeby jak najliczniejszym z nich też się w życiu udało.

Data urodzenia: 27.09.1965

Miejsce urodzenia: Warszawa

od 1984 – uczestnik Drogi Neokatechumenalnej, wspólnota 1 Marysin w Warszawie,

1985 – 1991 studia na Warszawskiej Akademii Medycznej,

1991 – 1993 praca lekarska w klinikach kardiologii Szpitala Grochowskiego i toksykologii CLO i Szpitala Praskiego w Warszawie,

1993 – 1998 studia i formacja w Archidiecezjalnym Seminarium Misyjnym „Redemptoris Mater” w Warszawie, święcenia kapłańskie 30.05.1998,

1998 – 2002 posługa duszpasterska: wikariusz w parafii św. Tomasza w Warszawie,

2002 – 2014 posługa misyjna w Izraelu i Palestynie w ramach Patriarchatu Łacińskiego Jerozolimy: organizator i pierwszy duszpasterz ośrodków katolickich i parafii w: Latrun, Aszdodzie, Hajfie, Tyberiadzie, Nazaret Illit, Eilacie, Aradzie, Mitzpe Ramon.

2003 – stopień doktora teologii biblijnej za rozprawę „Nowe Przymierze u Deutero – Izajasza”,

2014 – od 16 czerwca 2014 duszpasterz powstającej parafii Jana Pawła II na Bemowie w Warszawie.


jarekKSIĄDZ JAROSŁAW ROBERT MŁOT
WIKARIUSZ
Po skończeniu prawa rozpocząłem aplikację prokuratorską. Dobra praca, bezpieczna przyszłość…, a jednak cały czas czułem, że to nie moje życie. Zostawiłem wszystko i postanowiłem zostać misjonarzem.

Data urodzenia: 06.10.1973

Miejsce urodzenia: Prudnik na Opolszczyźnie.

Studia: Skończyłem politologię i prawo. Pracowałem w administracji publicznej.
Studia seminaryjne: W 2007 r. wstąpiłem do Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie, w którym formacja do kapłaństwa trwała 8 lat. Wielokrotnie byłem posyłany na misje podczas studiów. Zostałem wyświęcony 30.05.2015r. w katedrze warszawskiej św. Jana Chrzciciela przez Jego Eminencję Kardynała Kazimierza Nycza.

2015 – Zaraz po święceniach otrzymałem dekret mianujący mnie wikariuszem nowo powstałej parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II na Bemowie.


KSIĄDZ KRYSTIAN CHMIELEWSKI
WIKARIUSZzdjecie-xkch

Zostałem księdzem, choć miałem zupełnie inne plany na swoje życie. Kocham Kościół Chrystusowy i chcę go pokazywać innym. Duchowe posługiwanie ludziom przynosi mi wiele radości.

Data urodzenia: 03.06.1979

Miejsce urodzenia: Wysokie Mazowieckie na Podlasiu.

Studia: Skończyłem politologię (a dokładniej: etykę publiczną).

Studia seminaryjne: W 2004 r. wstąpiłem do Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie. W czasie formacji dwa lata spędziłem w USA. Zostałem wyświęcony 02.06.2012 r. w katedrze warszawskiej św. Jana Chrzciciela przez Jego Eminencję Kardynała Kazimierza Nycza. Po święceniach 4 lata byłem wikariuszem w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w warszawskich Włochach.

2016 – Od końca sierpnia 2016 r. jestem na Bemowie.

 


KSIĄDZ LESZEK PLISZKA (1984, 2016)
POMOC DUSZPASTERSKA