Róża Różańcowa mężów za żony

Dołącz do Róży Różańcowej – trwa nabór do Róż Różańcowych mężów za Żony. Jeśli chciałbyś aby również za Twoją Żonę codziennie modliło się dwudziestu mężczyzn napisz do nas:

Szczegóły jak wygląda praktyka modlitwy w ramach Róży Różańcowej znajdziesz poniżej grafiki.

Na czym polega modlitwa?
Codziennie odmawiamy (wraz z rozważaniami tajemnic) jedną dziesiątkę różańca, na co trzeba poświęcić 5-10 minut o dowolnej porze dnia.

Dlaczego warto?

W ramach “Róży” każdego dnia 20 mężczyzn modli się jedną dziesiątką różańca za wszystkie Żony objęte modlitwą w “Róży”. Dzięki temu za każdą Żonę odmawiany jest codziennie pełen różaniec (20 tajemnic). Wierzymy w siłę różańca świętego i wstawiennictwo Matki Bożej, która jest w stanie wyprosić każdą łaskę. Jednak modlitwa to przede wszystkim czas, który poświęcamy na spotkanie z Bogiem – stała intencja, do której się zobowiązujemy wobec innych mężczyzn, jest doskonałą motywacją do tego, aby każdego dnia wygospodarować czas na spotkanie z Bogiem.

Dla kogo?

“Róża Różańca” to propozycja dla mężczyzn, którzy mają pragnienie codziennej modlitwy i posługi modlitewnej dla swoich Żon.

Jak długo to trwa?

Wszystko co robimy robimy w wolności, a więc jeśli pragnienie modlitwy zakończy się, można w dowolnym momencie opuścić Różę Różańcową informując o tym organizatora danej róży, który do czasu znalezienia zastępcy przejmie modlitwę osoby, która rezygnuje.

Napisz do nas w sprawie zgłoszenia do Róży.

Rafał,
Wspólnota Mężczyzn św. Jana Pawła II