Rekolekcje “Beatyfikacja 33”

 1. Ramowy plan rekolekcji:
  • Spotkanie rozpoczynające – 2 dni przed rozpoczęciem rekolekcji.
  • Początek rekolekcji (wyzbycie się ducha tego świata) – 12 dni
  • Pierwszy tydzień (poznanie samego siebie) – 7 dni
  • Drugi tydzień (poznanie Maryi) – 7 dni
  • Trzeci tydzień (poznanie Jezusa Chrystusa) – 7 dni
  • Zakończenie rekolekcji – akt oddania się Panu Jezusowi przez ręce Maryi.
 1. Kalendarium rekolekcji 33 dni dla przygotowujących się do Aktu stacjonarnie, w parafii (istnieje też możliwość uczestnictwa w nich przez transmisję):
  4 VIII, środa: dzień „0” – Msza św. o godz. 18.30 w intencji: „Przez wstawiennictwo Sług Bożych Stefana kardynała Wyszyńskiego i Elżbiety Róży Czackiej o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i stałe towarzyszenie Maryi dla uczestników 33 dniowych rekolekcji, którzy pragną się przygotować do złożenia aktu ofiarowania Jezusowi Chrystusowi przez niepokalane serce Maryi, oraz dla prowadzących te rekolekcje”. Po Mszy adoracja z treściami wprowadzającymi w rekolekcje, po niej około 20.00 konferencja wprowadzająca, zapisy (ostatni dzień) dla uczestniczących w całości lub części rekolekcji stacjonarnie, rozdanie książeczek „33 dni…”
  6 VIII, piątek, Uroczystość Przemienienia Pańskiego – rozpoczęcie 33 dniowych rekolekcji: po wieczornej (18.30) Mszy św. możliwość uczestnictwa w adoracji i uwielbieniu. Każdy z uczestników rozpoczyna w tym dniu w domu, indywidualnie.
  • 8 VIII, niedziela – Msza św. o 10:00 jest sprawowana w intencji obfitych owoców duchowych rekolekcji przygotowujących do beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej dla naszej parafii i wszystkich uczestników rekolekcji.
  13 VIII, piątek – po wieczornej (18.30) Mszy św. spotkanie modlitewno – formacyjne (do około 21.00).
  15 VIII, niedziela, Uroczystość Wniebowzięcia NMP – po Mszy o 19.00 uroczysty Różaniec.
  • 20 VIII, piątek – po wieczornej (18.30) Mszy św. spotkanie modlitewno – formacyjne (do około 21.00).
  26 VIII, czwartek, Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – po wieczornej (18.30) Mszy św. spotkanie modlitewno – formacyjne (do około 21.00).
  27 VIII, piątek – Droga Krzyżowa z rozważaniami kandydatów do beatyfikacji.
  2 IX, pierwszy czwartek miesiąca – po Mszy wieczornej litania do św. Jana Pawła II w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich. W tej intencji też jedna tajemnica Różańca na Godzinie Świętej (o 23.00).
  3 IX, piątek – Liturgia Pokutna z właściwym rachunkiem sumienia i innymi elementami pomocnymi w przygotowaniu do złożenia Aktu. Możliwość spowiedzi indywidualnej.
  8 IX, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny:
  – O godzinie 17:30 przygotowanie do Mszy świętej i aktu oddania,
  – 18:30 Msza święta w intencji składających Akt,
  – po Mszy św. adoracja ze złożeniem Aktu i krótkim uwielbieniem.
 1. Możliwości udziału w rekolekcjach:
  a. Stacjonarnie – rekolekcje odbywają się w parafii prawie codziennie:
  W dni powszednie (z wyjątkiem sobót, niedziel i dni szczególnych podanych powyżej) u nas w parafii po mszy wieczornej będzie emitowane video rozważanie ze strony www.beatyfikacja33.pl, po nim 10-minutowe wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  • W soboty rozważania są po mszy o 9:00 rano, z wyjątkiem pierwszych sobót.
  • W pierwsze soboty, piątki (dni spotkań formacyjnych) i niedziele przygotowania robią wszyscy indywidualnie, nie ma w parafii.
  b. Stacjonarnie – indywidualne uczestnictwo w codziennych przygotowaniach, a w spotkaniach formacyjnych – w parafii.
  c. Hybrydowo – indywidualne uczestnictwo w codziennych przygotowaniach, a w miarę możliwości w części spotkań formacyjnych w parafii stacjonarnie, a w pozostałych za pośrednictwem transmisji (https://www.youtube.com/c/ParafiaJanaPawlaIIBemowo).
  d. Zdalnie – całość przygotowań za pośrednictwem książeczek „33 dni” i materiałów ze strony www.beatyfikacja33.pl, lub innych mediów.