Planowane wydarzenia do końca roku i pielgrzymki

11.XI ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI Uroczystość dla całej diecezji, więc nie ma postu, będzie miało miejsce poświęcenie Świątyni Opatrzności Bożej. U nas z okazji Dnia Nieodległości koncert o 17.00, po koncercie Msza św. w intencji narodu i Ojczyzny.

20.XI, UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA W tym roku wyjątkowa, bo przypada na nią liturgiczne zakończenie dwóch Jubileuszy: Roku Miłosierdzia i 1050 rocznicy Chrztu Polski. We wszystkich parafiach, również w naszej będzie ona związana z przyjęciem Jezusa jako Króla naszego życia i Króla Polski, będziemy przed zakończeniem każdej Mszy św. uroczyście wyznawali, że chcemy aby Jezus był naszym Królem. Dzień wcześniej uczynią ten akt przyjęcia Jezusa jako Króla polski wszyscy biskupi w sanktuarium Miłosierdzia w Łagiewnikach. Przygotowywać się będziemy do tego wydarzenia przez nowennę, która rozpocznie się 10.XI.

26.XI ZAKOŃCZENIE ROKU MIŁOSIERDZIA W ostatnich godzinach nocnych Roku Miłosierdzia, w piątek 25.XI w godzinach 21.00 – 00.00 będzie miało miejsce czuwanie modlitewno – muzyczne przed Najświętszym Sakramentem, dziękczynne za Rok Miłosierdzia w wigilię jego zakończenia. Rozważania i śpiewy prowadzi nasza schola.

6.XII ŚW. MIKOŁAJA Mamy u nas mamy Mikołajki. W programie zabawa, konkurs na najlepszy malunek i oczywiście św. Mikołaj który będzie rozdawał prezenty grzecznym dzieciom. W ramach przygotowań poszukujemy chętnych do współudziału w organizowaniu i poprowadzeniu Mikołajek i w niedzielę

PIELGRZYMKI Na przyszły rok planujemy 4 pielgrzymki zagraniczne do:

  • Ziemi Świętej po raz pierwszy (IV tura) w dniach 7-14.III.2017, trwają zapisy
  • Fatimy i Santiago de Compostella w 100-lecie objawień Fatimskich 8-16.X.2017, trwają zapisy
  • Ziemi Świętej po raz drugi – w trakcie ustalania terminu
  • Rzymu – w trakcie ustalania terminu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *