Ogłoszenia parafialne 1 stycznia 2017 r.

Szczęśliwego Nowego Roku!
  • W piątek przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy niedzielny. Nie ma postu. Kredą piszemy na drzwiach C+M+B 2017 (Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus błogosławi mieszkanie), albo staropolskie K+M+B 2017, wiedząc, że tu chodzi o błogosławieństwo.
  • W Warszawie wyrusza około południa z Placu Zamkowego Orszak Trzech Króli, to największe jasełka i orszak Trzech Króli w tej części Europy. W Europie przebijają nas zdecydowanie Hiszpanie, Portugalczycy i chyba Włosi, tradycja hiszpańska i latynoska tej parady jest ogromna, festyny na całe miasta, Trzej Królowie rzucają zabawki i słodycze garściami z ciężarówek, trzeba tylko dobrze łapać. U nas w Warszawie skromnie bierze w przedstawieniu udział kilkaset dzieci. Zachęcamy rodziny z dziećmi do udziału.
  • W tym dniu zapraszamy też na wspólny opłatek o 17.00 i wspólne kolędowanie, które poprowadzi Zjednoczona Schola JP2 o 17.30. Jak zwykle mile widziane na opłatek coś do jedzenia i ciasta własnej roboty.
  • Konkurs kolęd dziecięcych: 7.01 w sobotę o 12 przegląd, w niedzielę 15.01 o 17.00 koncert galowy. W konkursie mogą startować soliści, jak i zespoły, mogą być również całe rodziny, zwłaszcza grające na różnych instrumentach.
  • Ponieważ w I piątek jest Uroczystość Objawienia Pańskiego, to musimy przenieść Mszę o uzdrowienie za wstawiennictwem JP2 z I czwartku na II czwartek, a I piątek i odwiedziny chorych na sobotę.
  • W poniedziałek o 19.0 studium biblijne: Biblijny symbol Służby Zdrowia. Zapraszamy szczególnie medyków.
  • Kolęda w tym tygodniu parzyste numery Obrońców Tobruku: 18D: w poniedziałek klatka C i D, wtorek EFGH. We wtorek również bloki Obrońców Tobruku 18 A i 18C. W środę Obrońców Tobruku bloki 18, 18B, 20tki, 22; a we czwartek 24.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *