Ogłoszenia parafialne, 23.04.2017 r.

  • Po feriach świątecznych rusza Studium Biblijne, jutro w poniedziałek, o 20:00, bo o 19.15 katecheza. Zapraszamy na jedno i drugie.
  • Dziś Niedziela Miłosierdzia. Caritas organizuje program „Rodzina – rodzinie” można wziąć udział w pomocy rodzinom dotkniętym wojną. Rodzina polska decyduje się wspomóc finansowo częściowo lub w całości jedną rodzinę wojenną na dowolnie wybrany czas. Szczegóły w internecie.
  • Makulatura na misje – dziś wystawiony kontener, ten zadaszony. Jest w Afryce jeszcze sporo krajów bez wody pitnej, ta zbiórka jest na budowę studni głębinowych. 1 kg makulatury to 75 l. wody pitnej.
  • Zgodnie z narada parafialną będziemy wprowadzać Identyfikatory na parking, bo parkują tu różni ludzie i nie wiadomo, jacy – mogą to być kradzione samochody. Na razie szukamy kogoś kto by chciał pomóc organizacyjnie, to proste działanie.
  • Rada Rodzinna i Rodziny Jana Pawła II organizują wyjazdy rodzinne z naszej parafii. Są one adresowane przede wszystkim do rodzin z dziećmi, ale mogą oczywiście jechać wszyscy nasi parafianie. Do rodzin z listy Rodzin JP2 już powysyłaliśmy wiadomości, dotychczas się już zapisało po około 20 osób na każda turę. Na każdy z takich wyjazdów ma jechać też ksiądz, (na te pierwsze najprawdopodobniej ks. Sławek, więc jest możliwość codziennej Mszy św., wieczorami możliwość konferencji na tematy rodzinne, zgłoszone przez Was, ale udział w zajęciach duchowych nie jest obowiązkowy. W najbliższych miesiącach planujemy zatem:
    • RODZINNY SPŁYW KRUTYNIĄ 15-18.06.2017 Wstępne warunki: Stanica Cierzpięty, z której dojeżdża się do stanic kajakowych, stanowiących poszczególne etapy, zakwaterowanie w domkach, plac zabaw dla dzieci, obiadokolacja, możliwe śniadanie (ale wygodniej chyba we własnym zakresie). Koszty: w sumie około 400 zł za całość od osoby 4 dni/3 noclegi. Ponieważ to wyjazd w Boże Ciało, więc możliwość uczestnictwa we Mszy wigilijnej we środę wieczór o 17.00 u nas w parafii, wtedy wyjazd w środę wieczorem, albo w czwartek (Boże Ciało) rano. Nie trzeba umieć pływać, ani obsługiwać kajaku, wszystko się można nauczyć na miejscu.
    • WAKACJE RODZINNE W GÓRACH: Murzasichle 29.07-6.08 i 6-13.08 Pensjonat Maria w Murzasiche, położony 10 km na wschód od Zakopanego, dobre warunki i jedzenie, plac zabaw dla dzieci itp. Mamy dobre ceny, bo wynegocjowaliśmy warunki dla grupy. Koszt jednej doby dla osoby dorosłej (nocleg + wyżywienie HB, możliwość kanapek na szlak) to 55zł, a dla dziecka w wieku od 4 lat (nocleg + wyżywienie jw.) to 40zł. Dzieci do trzeciego roku życia gratis. W ramach pikniku majowego będziemy też organizować dosponsorowanie dla rodzin słabiej sytuowanych materialnie, więc wszystkie rodziny mogą się zapisać. Formuła uczestnictwa jest otwarta, wieczorem podejmuje się decyzje co do kolejnego dnia – wyjścia mogą być np. w kilku grupach – jedna na szlak, druga na zjeżdżalnię górską, trzecia do Zakopanego na lody itp., inni mogą zostać na miejscu, jest miejsce do zabaw dla dzieci, jak to zostanie ustalone wcześniej. Pomagają nam strażnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Będą też organizowane wspólne pogodne wieczory, ogniska itp. możliwość uczestnictwa z dziećmi. Ma być rodzinnie i pięknie.
  • Jedziemy na pielgrzymkę do Lichenia 10.06. Organizuje Żywy Różaniec. Koszt 50 zł przy 50 osobach+ fakultatywnie obiad.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *