Ogłoszenia parafialne 26.11.2017

 • Rozpoczynamy kolędę. W najbliższym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicy Obrońców Tobruku, numery nieparzyste:
  • Poniedziałek, 27.XI: blok 19, klatka I-III;
  • Wtorek, 28.XI: 19,kl.IV-V;
  • Czwartek, 30.XI: 21, 21A, 21B;
  • Sobota, 2.XII: 23, 23A, 25,kl.I-II;
  • Za tydzień kontynuujemy odwiedziny: 4.XII: 25,kl.III-V; 5.XII: 25,kl.VI-IX; 6.XII: 27,kl.X-XIV; 7.XII: 27,kl.VI-IX; 9.XII: 27,kl.I-V, oraz 29,kl.I-IV;
 • W czasie kolędy kancelaria parafialna będzie otwarta we: wtorek 16.30-17.30, środę 9.00-10.00, sobotę 8.00-9.00
 • Skończyły się katechezy, wraca szkoła biblijna w poniedziałki o 19.15. Na najbliższym spotkaniu będzie wykład i dyskusja na temat: „Jak rozumieć Apokalipsę”
 • W tym tygodniu wypada pierwszy piątek. Odwiedzamy po domach chorych. Dzieci, a zwłaszcza z IV klas zapraszamy na spotkanie (możliwość spowiedzi) o 16.30 i Mszą o 17.30.
 • Za tydzień niedziela inwestycyjna, taca przeznaczona na budowę.
 • Musimy na nowo zbierać podpisy. Na przyszły rok planowana jest przebudowa ulicy Obrońców Tobruku i będzie tam robiona kanalizacja burzowa, ale niestety nie jest przewidziane zrobienie ogólnospławnej i podłączenie do niej obiektów parafii. Normalnie się wszystkie obiekty w dużym mieście podłącza do kanalizacji i to jest podstawowy zakres obowiązków dzielnicy. Nam na tym zależy, bo wywózka szamba z kaplicy kosztuje miesięcznie około 350 zł, a jeśli nie podłączymy się do kanalizacji miejskiej, jak będzie kościół i przedszkole to będą koszty ponad 1000 zł miesięcznie. To płacimy pieniędzmi z tacy parafian, mieszkańców, którzy płacą jednocześnie podatki Dzielnicy Bemowo. Czyli płacą podwójnie, bo to pieniądze z podatków idą na takie inwestycje.

Dlaczego w ogóle robimy tę akcję, zamiast załatwiać wszystko normalną drogą urzędową? Niestety, ale na nowo są teraz duże perturbacje w radzie dzielnicy, istnieje nawet możliwość, że będzie się znów zmieniał zarząd i niewiele można teraz załatwić. Robimy zatem tą zbiórkę podpisów, żeby uniknąć sytuacji, że tarcia w radzie uniemożliwią decyzję zarządu, urzędnicy działu inwestycji po swojemu zatwierdzą projekt przebudowy ulicy i przetarg, a my znajdziemy się, dosłownie: z ręką w nocniku. Tak więc przez najbliższe kilka niedziel wyłożone listy i prosimy w naszym wspólnym interesie o podpisy.

Tekst wniosku: „W związku z planowaną przebudową ul. Obrońców Tobruku obejmującą też sieć kanalizacyjną, jako mieszkańcy Bemowa korzystający z obiektu użyteczności publicznej, jakim jest parafia Św. Jana Pawła II wraz z istniejącą kaplicą i będącymi w fazie projektowej  przedszkolem, kościołem oraz Centrum Rodziny, zwracamy się  o uwzględnienie potrzeb mieszkańców korzystających z obiektów Parafii w zakresie podłączenia ww. obiektów do sieci kanalizacyjnej. Pozwoli to na odłączenie istniejącego szamba, nie budowanie nowych, a przede wszystkim zmniejszy uciążliwość korzystania z obiektów, które są  usytuowane na działce przylegającej bezpośrednio do ulicy Obrońców Tobruku.”