Ogłoszenia parafialne 03.06.2018

W najbliższy piątek spotkanie Perełek o 20.00

Za tydzień niedziela inwestycyjna. Projekt kościoła wrócił z poprawkami, jak pamiętacie musieliśmy go poprawiać, bo polskie normy bezpieczeństwa budynków są bardziej restrykcyjne niż europejskie. Teraz zaakceptowaliśmy go już i w ciągu miesiąca będziemy mieli zakończony projekt architektoniczny. Potem już w Polsce, więc pójdzie szybciej projekt konstrukcyjny, pozwolenie na budowę i startujemy z budową kościoła. W międzyczasie wykorzystujemy to, że jeszcze nie ma pozwolenia na budowę i robimy przedszkole. Z przedszkolem wyszliśmy spod ziemi i w tym tygodniu będą zrobione ściany. Przedszkole budujemy, bo potrzebujemy po pierwsze parafialnego przedszkola, a po drugie dodatkowych salek. Budujemy przy niskim wkładzie własnym, bo na przedszkole dostaliśmy niskooprocentowaną pożyczkę, to nie idzie z kasy parafialnej, a pożyczkę spłaci przedszkole.

Byliśmy właśnie w ramach duszpasterstwa rodzin na spływie na Krutyni, ponad 50 osób, w tym połowa dzieci. Była piękna pogoda i piękna przyroda.

Uwaga, uwaga! Organizujemy półkolonie dla dzieci w dwóch turnusach po tygodniu, bądź dwa tygodnie 25-29.06 oraz 2-6 lipiec. Wyżywienie: katering, wycieczki, warsztaty, spotkanie z ciekawymi ludźmi. W dwóch grupach wiekowych: Ada 0-III klasy, Marek IV-VII, grupy po 13 osób. Staramy się o dofinansowanie. Już przyjmujemy zapisy, szczegóły za tydzień.

Natomiast w przyszłym tygodniu wyjeżdżamy na półtora dnia z naszymi parafianami 60+ do Brańszczyka na wyjazd rekolekcyjno – wypoczynkowy. Organizuje Klub Symeona i Anny. To też piękna okolica, godzina jazdy od nas nad Bugiem, mieszkania na parterze, dobre warunki, tak, żeby nasi seniorzy mogli się czuć bezpieczni i zadowoleni. Organizujemy dojazd samochodami. Koszt dojazdu, noclegu i czterech posiłków około 90 zł.