Ogłoszenia parafialne 02. 09. 2018

Dziś:

 • Już prawie 80 lat temu wybuchła II wojna światowa. Dziś modlimy się za jej ofiary.
 • Niedziela inwestycyjna, serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom. Dom parafialny pod przedszkole pewnie za tydzień już będzie na ukończeniu i udostępnimy go do zwiedzania.
 • Skończyły się wakacje:
  • wraca Msza św. o 13:00
  • Kancelaria będzie działała dla załatwiania mniejszych sprawy (jak intencje, czy zaświadczenia) od poniedziałku do piątku zaraz po Mszy wieczornej. Większe kwestie (np. dotyczące ślubu, rozmowy z księdzem itp.) w poniedziałki wieczorem od 19:30 do 20:30, wtorki po południu 16.30 – 18:00 i środy rano 9:00 – 10:00.
  • Wprowadzamy też dyżury spowiedzi w godzinach 18:00 – 19:00, we wtorki ks. Manuel, we środy ks. Sławomir, we czwartki ks. Dariusz, w piątki ks. Leszek.
 • Panie przy wyjściu zbierają podpisy pod petycją o nie likwidowanie szpitala na Górczewskiej. To NIE jest akcja parafialna, ale ponieważ dotyczy dobra mieszkańców Bemowa, robią to za naszą zgodą.

 

Za tydzień:

 • Msze początku roku dla dzieci i młodzieży będą w tym roku w najbliższą niedzielę: dla dzieci przed I Komunią św. (do 3 klasy włącznie) na Mszy o 10:00, dla dzieci pozostałych klas podstawowych o 11.30, dla młodzieży 3 gimnazjum i liceum o 19:00. Przewodniczą księża prefekci.
 • Na Fortach Bema w sobotę i niedzielę Polska Skrzydła Chwały – Festyn dla rodzin z rekonstrukcjami historycznymi z czasów Potopu Szwedzkiego, atrakcjami dla dzieci, Msza św. na Fortach Bema o 10.00
 • o godzinie 18.00 narada rodzinna, na której będzie ustalony terminarz wszystkich wydarzeń rodzinnych w naszej parafii na najbliższy rok szkolny, oraz wyjazdy wakacyjne na przyszły rok.
 • Taca z przeznaczeniem na Wyższe Metropolitarne Seminarium Duchowne.

 

Za dwa tygodnie:

 • Zapraszamy na kurs Nowe Życie, który odbędzie się w naszej parafii w weekend 14-16.09. Kurs organizuje Wspólnota Effatha leMashiah oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji Chrystusa Króla w Katowicach. Kurs jest częścią programu międzynarodowej sieci Szkół Nowej Ewangelizacji, które powstały jako jedna z odpowiedzi na wezwanie Jana Pawła II. Zawiera odmienny w formie, żywy i prosty przekaz Dobrej Nowiny skierowany do współczesnego człowieka. Adresowany jest zarówno do osób, które chcą doświadczyć miłości Boga, jak i do tych, które nie wierzą, że jest to w ogóle możliwe. W kursie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie. Koszt uczestnictwa wynosi 60 zł. Organizatorzy nie zapewniają noclegów. Informacje o zapisach są zamieszczone na plakacie przed kościołem oraz na ulotkach znajdujących się na stoliku przy wyjściu.
 • Również 15 września w sobotę, w Niepokalanowie II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Dojazd indywidualny, ale jest propozycja, żeby na miejscu rodziny z naszej parafii zebrały się razem, żeby stanowić jedną grupę.

 

W październiku

 • Rusza przedszkole, są zapisy, szczegóły na plakacie.
 • 2 do 9 odbędzie się pielgrzymka parafialna do Ziemi Świętej i Jordanii, koszt 1600 zł + 700 usd, mamy jeszcze wolne miejsca, zapisy w kancelarii.